Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 17:05 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 17:05

Subiect vot: PL 131/2013 amr.59
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:231 94 62 17 15 14 11 12 6
- voturi pentru (DA):52 1 2 17 15 13 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):174 93 58 - - - 6 12 5
- abțineri:4 - 1 - - 1 2 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anton Marin PNL NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PDL DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Benga Ioan PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bordeianu Dan PNL NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
25. Buican Cristian PNL NU
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Calotă Florică Ică PNL NU
28. Canacheu Costică PDL DA
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chiriță Dumitru PSD NU
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
36. Cioată Cezar ALDE NU
37. Ciobanu Gheorghe PSD NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
42. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
43. Ciurariu Florin PNL NU
44. Cocei Erland PNL NU
45. Codîrlă Liviu ND DA
46. Coman Gheorghe ALDE NU
47. Costin Gheorghe PNL NU
48. Covaci Dorel PSD NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Crăciunescu Grigore PNL NU
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristea Victor PSD NU
53. Cristian Horia PNL NU
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion PNL NU
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Daea Petre PSD NU
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD NU
61. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
62. Diniță Ion ALDE NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobre Mircea-Titus PSD NU
65. Dobrinescu Traian PNL NU
66. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
67. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
68. Dragomir Gheorghe PNL NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dumitru Georgică ALDE NU
73. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
75. Emacu Gheorghe PSD NU
76. Enache Marian PSD NU
77. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fejér László-Ődőn UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
82. Florea Damian ALDE NU
83. Florea Daniel PSD NU
84. Fonta Nuțu ND DA
85. Galan Constantin PNL NU
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
88. Gerea Andrei Dominic PNL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiveciu Marian PSD NU
91. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
92. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
93. Grecea Maria ND DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
95. Grosaru Mircea Minoritati NU
96. Gudu Vasile PDL DA
97. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
98. Guran Virgil PNL NU
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
100. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
101. Hellvig Eduard Raul PNL NU
102. Holban Titi PNL NU
103. Horga Vasile PNL NU
104. Hrebenciuc Viorel PSD NU
105. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
106. Iane Daniel PNL NU
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
108. Ibram Iusein Minoritati NU
109. Intotero Natalia-Elena PSD NU
110. Ionescu Aurelian ALDE NU
111. Ionescu George PDL DA
112. Iordache Florin PSD NU
113. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
114. Iriza Scarlat PSD NU
115. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
116. Itu Cornel PSD NU
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Kereskényi Gábor UDMR DA
120. Khraibani Camelia PSD NU
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
123. Lubanovici Mircea PDL DA
124. Lupu Mihai PNL NU
125. Manolache Marius PSD NU
126. Marcoci Vlad PSD NU
127. Marian Ion Cristinel - NU
128. Marin Gheorghe PSD NU
129. Marocico Ion Minoritati NU
130. Martin Eduard-Stelian PSD NU
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Mihai Aurelian - NU
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
136. Mincă Liliana ND DA
137. Mircovici Niculae Minoritati NU
138. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
139. Mocanu Vasile PSD NU
140. Mocioi Niculina ND DA
141. Moisii Constantin ND DA
142. Moldovan Ioan ALDE NU
143. Moldovan Iosif UDMR DA
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
145. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
146. Movilă Petru PDL DA
147. Munteanu Ioan PSD NU
148. Murgu Neagu ND DA
149. Neacșu Marian PSD NU
150. Necula Cosmin PSD NU
151. Nichita Cristina PSD NU
152. Nicolae Alexandri PNL NU
153. Niculae Aurel PNL NU
154. Nistor Laurențiu PSD NU
155. Nistor Marioara ND DA
156. Niță Emil PSD NU
157. Nosa Iuliu PSD NU
158. Oltean Ioan PDL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Palașcă Viorel PNL NU
161. Palăr Ionel PNL NU
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD NU
164. Pârgaru Ion PNL NU
165. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
166. Petrea Dorin Silviu PSD NU
167. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
169. Pop Georgian PSD NU
170. Popa Octavian-Marius PNL NU
171. Popeangă Vasile PSD NU
172. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
173. Pușcaș Iacob - NU
174. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
175. Răducanu Ion PSD NU
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
177. Rădulescu Constantin PSD NU
178. Rădulescu Romeo PDL DA
179. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
180. Rizea Cristian PSD NU
181. Roman Gheorghe PSD NU
182. Roman Ioan Sorin PSD NU
183. Roman Petre PNL NU
184. Roman Victor PSD NU
185. Roșca Mircea PNL NU
186. Sava Andrei-Valentin PSD NU
187. Săpunaru Nini PNL NU
188. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
189. Scarlat George PNL NU
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
192. Smarandache Miron Alexandru ND DA
193. Stanciu Zisu PSD NU
194. Stancu Ionel Minoritati NU
195. Stativă Irinel Ioan PSD NU
196. Stănescu Alexandru PSD NU
197. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
198. Stragea Sorin Constantin PSD NU
199. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
200. Surdu Raluca PNL NU
201. Szabó Ödön UDMR Abținere
202. Șimon Gheorghe PSD NU
203. Șoptică Costel PNL NU
204. Șova Lucian PSD NU
205. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
206. Tămâian Ioan PNL NU
207. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
208. Teju Sorin PNL NU
209. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
210. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
211. Tiuch Cătălin PSD NU
212. Tîlvăr Angel PSD NU
213. Toader Mircea-Nicu PDL DA
214. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tudorie Violeta PSD NU
217. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
218. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
219. Udrea Elena Gabriela PDL DA
220. Udriște Gheorghe PDL DA
221. Ursărescu Dorinel PNL NU
222. Vasilescu Nicolae PSD NU
223. Vladu Iulian PDL DA
224. Vlădoiu Aurel PSD NU
225. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
226. Vulpescu Ioan PSD NU
227. Weber Mihai PSD NU
228. Zaharcu Neviser PSD NU
229. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
231. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 19:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro