Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 17:09 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 17:09

Subiect vot: PL 131/2013 ama.1372
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:241 104 63 17 15 13 12 11 6
- voturi pentru (DA):184 103 55 1 - - 10 11 4
- voturi împotrivă (NU):48 1 4 16 14 12 - - 1
- abțineri:7 - 2 - 1 1 2 - 1
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
24. Bónis István UDMR Abținere
25. Borbély László UDMR NU
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buican Cristian PNL DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică PNL DA
31. Canacheu Costică PDL NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu ND NU
49. Coman Gheorghe ALDE DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
58. Cupă Ion PNL DA
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dalca Ștefan-Petru ND NU
61. Deaconu Mihai ND NU
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diniță Ion ALDE DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Georgică ALDE DA
76. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
77. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR NU
83. Fejér László-Ődőn UDMR NU
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
85. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Fonta Nuțu ND Abținere
89. Galan Constantin PNL DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
97. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
98. Grama Horia PSD DA
99. Grecea Maria ND NU
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gudu Vasile PDL NU
103. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
104. Guran Virgil PNL DA
105. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
106. Hellvig Eduard Raul PNL DA
107. Horga Vasile PNL DA
108. Hrebenciuc Viorel PSD DA
109. Hulea Ioan ND NU
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
119. Iriza Scarlat PSD DA
120. Ispir Raluca-Cristina PNL -
121. Itu Cornel PSD DA
122. Kelemen Hunor UDMR NU
123. Kerekes Károly UDMR NU
124. Kereskényi Gábor UDMR NU
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
128. Lubanovici Mircea PDL NU
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Manolache Marius PSD DA
131. Marcoci Vlad PSD DA
132. Marian Ion Cristinel - Abținere
133. Marin Gheorghe PSD DA
134. Marocico Ion Minoritati DA
135. Martin Eduard-Stelian PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
137. Máté András-Levente UDMR NU
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Mihai Aurelian - DA
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mincă Liliana ND NU
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
145. Mîrza Gavril PSD DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocioi Niculina ND NU
148. Moldovan Ioan ALDE DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
151. Movilă Petru PDL NU
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Murgu Neagu ND NU
154. Neacșu Marian PSD DA
155. Necula Cosmin PSD DA
156. Nichita Cristina PSD DA
157. Nicolae Alexandri PNL DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Niculae Aurel PNL DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Nistor Marioara ND NU
162. Niță Emil PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Oltean Ioan PDL NU
165. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Pârgaru Ion PNL DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Petrea Dorin Silviu PSD DA
172. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Popa Octavian-Marius PNL DA
175. Popeangă Vasile PSD DA
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
177. Pușcaș Iacob - DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
179. Răducanu Ion PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Constantin PSD DA
182. Rădulescu Romeo PDL NU
183. Rățoi Neculai PSD DA
184. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
185. Rizea Cristian PSD DA
186. Roman Gheorghe PSD DA
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Roman Petre PNL DA
189. Roman Victor PSD DA
190. Roșca Mircea PNL DA
191. Sava Andrei-Valentin PSD DA
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
194. Scarlat George PNL DA
195. Seres Dénes UDMR NU
196. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
197. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
198. Smarandache Miron Alexandru ND NU
199. Stanciu Zisu PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
204. Stragea Sorin Constantin PSD DA
205. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surdu Raluca PNL DA
208. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
209. Szabó Ödön UDMR NU
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șoptică Costel PNL DA
212. Șova Lucian PSD DA
213. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
216. Teju Sorin PNL DA
217. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
218. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
219. Tiuch Cătălin PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Toader Mircea-Nicu PDL NU
222. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
223. Tudorache Daniel PSD DA
224. Tudorie Violeta PSD DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
227. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
228. Udrea Elena Gabriela PDL NU
229. Udriște Gheorghe PDL NU
230. Uricec Eugen Constantin PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Vasilescu Nicolae PSD DA
234. Vladu Iulian PDL NU
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zaharcu Neviser PSD DA
239. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
240. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
241. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro