Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2013 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 3 septembrie 2013, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 158/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2013 privind aplicarea în perioada 2013-2018 a unor măsuri de protecție socială acordată persoanelor disponibilizate prin concedieri colective efectuate în baza planurilor de disponibilizare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 128 76 37 20 16 14 12 13
- voturi pentru (DA):249 125 75 - 20 2 13 12 2
- voturi împotrivă (NU):45 1 - 36 - - - - 8
- abțineri:22 2 1 1 - 14 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR Abținere
35. Borbély László UDMR Abținere
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin - NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
101. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Fenechiu Relu PNL DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL NU
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria ND DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL NU
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan ND DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati Abținere
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL NU
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Hunor UDMR Abținere
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Korodi Attila UDMR Abținere
152. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
153. Man Mircea PDL NU
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel - NU
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
166. Máté András-Levente UDMR Abținere
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
168. Mazilu Constantin PSD DA
169. Mihai Aurelian - NU
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL NU
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocanu Vasile PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Moisii Constantin ND DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR Abținere
183. Molnar Zsolt UDMR Abținere
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Muntean Mircia PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL NU
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement PDL NU
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL NU
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Paleologu Theodor PDL NU
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popa Radu Mihai - DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL NU
225. Popescu Florin Aurelian PDL NU
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
227. Potor Călin PNL DA
228. Preda Cezar-Florin PDL NU
229. Pușcaș Iacob - NU
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo PDL NU
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL NU
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Rotaru Răzvan ALDE DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
246. Săpunaru Nini PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
249. Secară Florin Mihail PDL NU
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR Abținere
252. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL DA
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru ND DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stănescu Alexandru PSD NU
261. Stănișoară Mihai PNL DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Mihaela - Abținere
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR Abținere
271. Șcheau Ion - NU
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tabugan Ion PSD DA
279. Tararache Mihai - NU
280. Tămâian Ioan PNL DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin PNL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PDL NU
290. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Turcan Raluca PDL NU
296. Tușa Adriana Diana - DA
297. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
298. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
299. Udrea Elena Gabriela PDL NU
300. Udriște Gheorghe PDL Abținere
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel PNL DA
303. Varga Vasile PNL DA
304. Vasilescu Nicolae PSD DA
305. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
306. Vladu Iulian PDL NU
307. Vlase Petru Gabriel PSD DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vreme Valerian - Abținere
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 iunie 2018, 2:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro