Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.09.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 septembrie 2013, ora 12:48

Subiect vot: PL 912/2007/2013 A - vot final
PL 912/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de ugență a Guvernului nr.155/2001 privind aprobarea programului de gestionare a câinilor fără stapân
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:316 126 73 34 24 16 14 14 - 15
- voturi pentru (DA):266 123 62 32 6 15 10 13 - 5
- voturi împotrivă (NU):23 - 5 - 14 - 1 1 - 2
- abțineri:20 3 5 - 3 - 1 - - 8
- nu au votat:7 - 1 2 1 1 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL -
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR -
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
23. Blănariu Valentin ND -
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bot Octavian PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin - Abținere
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel - NU
38. Chebac Eugen ND Abținere
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND NU
54. Coman Gheorghe ALDE DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND NU
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria ND NU
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Fonta Nuțu ND Abținere
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Florin PDL DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grapini Maria ALDE DA
119. Grosaru Mircea Minoritati DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PNL NU
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan ND NU
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Iliuță Vasile PDL DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati -
148. Lubanovici Mircea PDL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL Abținere
158. Marian Ion Cristinel - Abținere
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion ND DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
169. Mihai Aurelian - Abținere
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND NU
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioi Niculina ND NU
177. Moisii Constantin ND NU
178. Moldovan Carmen Ileana PSD Abținere
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru PDL DA
185. Muntean Mircia PDL DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND NU
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement - DA
193. Nica Dan PSD DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD Abținere
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculae Aurel PNL DA
203. Niculescu Dumitru ND DA
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
206. Nistor Marioara ND DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL NU
212. Palașcă Viorel PNL Abținere
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati NU
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PDL DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Petrache Adrian-Alin PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popescu Florin Aurelian PDL DA
231. Pușcaș Iacob - Abținere
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo PDL DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Rotaru Răzvan ALDE DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
248. Săpunaru Nini PNL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
252. Scutaru Adrian George PNL Abținere
253. Secară Florin Mihail PDL DA
254. Sefer Cristian-George ND NU
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru ND DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stan Ion PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stanciu Zisu PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Stănișoară Mihai PNL DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stoica Mihaela - DA
267. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Surdu Raluca PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion - Abținere
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tabugan Ion PSD DA
277. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
278. Tararache Mihai - Abținere
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teju Sorin PNL DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PDL DA
288. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
289. Tomac Eugen - DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PDL -
293. Tușa Adriana Diana - DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Udriște Gheorghe PDL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Lucia-Ana PNL DA
301. Varga Vasile PNL DA
302. Vasilică Radu Costin PSD DA
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
304. Vladu Iulian PDL DA
305. Vlase Petru Gabriel PSD DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vreme Valerian - DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Weber Mihai PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 septembrie 2016, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro