Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 153/2013 privind interzicerea cultivării și importului Organismelor Modificate Genetic (OMG) și interzicerea importului, producției și comercializării produselor care conțin Organisme Modificate Genetic (OMG)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 133 81 40 23 17 15 13 12
- voturi pentru (DA):248 130 79 - 2 8 15 13 1
- voturi împotrivă (NU):37 2 - 2 20 5 - - 8
- abțineri:49 1 2 38 1 4 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL Abținere
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
32. Boghicevici Claudia PDL Abținere
33. Bónis István UDMR Abținere
34. Borbély László UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin - NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL Abținere
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel - NU
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
78. Culețu Dănuț PDL Abținere
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND NU
83. Dascălu Constantin PDL Abținere
84. Deaconu Mihai ND NU
85. Delureanu Virgil PSD DA
86. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
87. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
88. Dima Toader PSD DA
89. Diniță Ion ALDE DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND NU
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
107. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL Abținere
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND Abținere
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Gudu Vasile PDL Abținere
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL NU
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hulea Ioan ND NU
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PDL Abținere
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL Abținere
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR Abținere
159. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR NU
162. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL Abținere
165. Lupu Mihai PNL DA
166. Man Mircea PDL Abținere
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolache Marius PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marian Ion Cristinel - NU
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR DA
177. Marocico Ion Minoritati DA
178. Martin Eduard-Stelian PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
180. Máté András-Levente UDMR NU
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian - NU
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Militaru Lucian PDL Abținere
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD DA
190. Mitrea Miron Tudor PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND NU
195. Moisii Constantin ND NU
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Moldovan Iosif UDMR DA
198. Molnar Zsolt UDMR DA
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL NU
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND NU
204. Nassar Rodica PSD DA
205. Nazare Alexandru PDL Abținere
206. Neacșu Marian PSD DA
207. Necula Cosmin PSD NU
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Nicolicea Eugen PSD DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Niculescu Dumitru ND DA
218. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
219. Nistor Laurențiu PSD DA
220. Nistor Marioara ND NU
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Orban Ludovic PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Petrache Adrian-Alin PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Radu Mihai PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL Abținere
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
245. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
246. Pușcaș Iacob - NU
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL Abținere
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL Abținere
271. Sefer Cristian-George ND NU
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru ND NU
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ion PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Mihaela - Abținere
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
287. Stragea Sorin Constantin PSD DA
288. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șcheau Ion - NU
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL DA
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
299. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
300. Tabugan Ion PSD DA
301. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
307. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
308. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
309. Tiuch Cătălin PSD DA
310. Tîlvăr Angel PSD DA
311. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
312. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
313. Traicu Rodin PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PDL Abținere
317. Tușa Adriana Diana - DA
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
319. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
320. Udriște Gheorghe PDL Abținere
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD NU
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PDL Abținere
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Vreme Valerian - Abținere
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 martie 2019, 15:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro