Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.11.2013 > 10:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 noiembrie 2013, ora 10:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 109/2012 pentru abrogarea Cap.IV(art.17-26)din Legea nr.329/2009 privind reorganizarea unor autorități și instituții publice, raționalizarea cheltuielilor publice, susținerea mediului de afaceri și respectarea acordurilor-cadru cu Comisia Europeană și Fondul Monetar Internațional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:119 51 28 7 14 11 3 4 1
- voturi pentru (DA):118 51 28 7 13 11 3 4 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Baltă Mihai PSD DA
5. Bălan Ion PSD DA
6. Benga Ioan PSD DA
7. Birchall Ana PSD DA
8. Blănariu Valentin ND DA
9. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
10. Boghicevici Claudia PDL DA
11. Bónis István UDMR DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Burlacu Ștefan ND DA
15. Calimente Mihăiță PNL DA
16. Calotă Florică Ică PNL DA
17. Cherecheș Florica PNL DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Ciuhodaru Tudor ND NU
21. Costin Gheorghe PNL DA
22. Covaci Dorel PSD DA
23. Cristea Victor PSD DA
24. Cristian Horia PNL DA
25. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
26. Culețu Dănuț PDL DA
27. Cupă Ion PNL DA
28. Deaconu Mihai ND DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
31. Dima Toader PSD DA
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobre Mircea-Titus PSD DA
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
36. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Dragomir Maria ND DA
39. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
40. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
41. Emacu Gheorghe PSD DA
42. Eparu Ion PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Fejér László-Ődőn UDMR DA
45. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
46. Frăticiu Gheorghe PSD DA
47. Galan Constantin PNL DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Geantă Florian Daniel PDL DA
50. Gheorghe Tinel PDL DA
51. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
52. Grama Horia PSD DA
53. Grecea Maria PNL DA
54. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
55. Guran Virgil PNL DA
56. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
57. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
58. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
61. Kerekes Károly UDMR DA
62. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
63. Marcoci Vlad PSD DA
64. Markó Attila-Gabor UDMR DA
65. Marocico Ion Minoritati DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Máté András-Levente UDMR DA
68. Melinte Ion PSD DA
69. Mocioi Niculina ND DA
70. Moisii Constantin ND DA
71. Moldovan Ioan ALDE DA
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Murgu Neagu ND DA
74. Nassar Rodica PSD DA
75. Neacșu Marian PSD DA
76. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
77. Nichita Cristina PSD DA
78. Nicolae Alexandri PNL DA
79. Nicolae Florian PSD DA
80. Nicolicea Eugen PSD DA
81. Niculescu Dumitru ND DA
82. Nistor Marioara ND DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Ochi Ion PSD DA
85. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Popeangă Vasile PSD DA
88. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
89. Răducanu Ion PSD DA
90. Reuer Elena-Ramona PNL DA
91. Roman Cristian-Constantin PDL DA
92. Roman Petre PNL DA
93. Scutaru Adrian George PNL DA
94. Seres Dénes UDMR DA
95. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
96. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
97. Stan Ion PSD DA
98. Stănescu Alexandru PSD DA
99. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
100. Stragea Sorin Constantin PSD DA
101. Szabó Ödön UDMR DA
102. Șcheau Ion PSD DA
103. Șimon Gheorghe PSD DA
104. Șova Lucian PSD DA
105. Ștefan Viorel PSD DA
106. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
107. Tămâian Ioan PNL DA
108. Teju Sorin PNL DA
109. Tîlvăr Angel PSD DA
110. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
111. Traicu Rodin PSD DA
112. Tudorie Violeta PSD DA
113. Varga Vasile PNL DA
114. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
115. Vreme Valerian - DA
116. Zaharcu Neviser PSD DA
117. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
118. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
119. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 6:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro