Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 334/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, industrie alimentară, piscicultură, silvicultură și dezvoltare rurală și pentru abrogarea art.II din Legea nr.122/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 126 76 36 23 15 15 14 8
- voturi pentru (DA):242 126 76 2 2 1 15 14 6
- voturi împotrivă (NU):34 - - 34 - - - - -
- abțineri:37 - - - 21 14 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL NU
28. Bónis István UDMR Abținere
29. Borbély László UDMR Abținere
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND Abținere
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND DA
54. Coman Gheorghe ALDE DA
55. Comșa Cornel-George ND Abținere
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
69. Dascălu Constantin PDL NU
70. Deaconu Mihai ND Abținere
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND Abținere
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
98. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
100. Fenechiu Relu PNL DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu ND DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PDL NU
110. Gheorghe Florin PDL NU
111. Gheorghe Tinel PDL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Giurescu Dinu ALDE DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gudu Vasile PDL NU
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PNL DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan ND Abținere
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Iliuță Vasile PDL NU
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR Abținere
149. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR Abținere
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel - DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
164. Máté András-Levente UDMR Abținere
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND Abținere
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mitrea Miron Tudor PSD DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND Abținere
180. Moisii Constantin ND Abținere
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Molnar Zsolt UDMR Abținere
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL NU
186. Muntean Mircia PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND Abținere
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND Abținere
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND Abținere
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PDL NU
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Pârgaru Ion PNL DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrache Adrian-Alin PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popa Radu Mihai PSD DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popescu Florin Aurelian PDL NU
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
229. Preda Cezar-Florin PDL NU
230. Pușcaș Iacob - DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL NU
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Petre PNL DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săpunaru Nini PNL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PDL NU
251. Sefer Cristian-George ND Abținere
252. Seres Dénes UDMR Abținere
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD DA
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stativă Irinel Ioan PSD DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Stănișoară Mihai PNL DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Szabó Ödön UDMR Abținere
271. Șcheau Ion PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Taloș Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL DA
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
284. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
285. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PDL NU
288. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PDL NU
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
294. Udrea Elena Gabriela PDL NU
295. Udriște Gheorghe PDL NU
296. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Ursărescu Dorinel PNL DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilescu Nicolae PSD DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
303. Vladu Iulian PDL NU
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vreme Valerian - Abținere
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 16:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro