Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 405/2012 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.15/2002 privind aplicarea tarifului de utilizare și a tarifului de trecere pe rețeaua de drumuri naționale din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:314 128 73 34 25 16 15 14 9
- voturi pentru (DA):286 127 72 33 1 16 15 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:27 - 1 1 24 - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD -
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND Abținere
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND Abținere
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND Abținere
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
71. Dascălu Constantin PDL DA
72. Deaconu Mihai ND Abținere
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
103. Fenechiu Relu PNL DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gust Băloșin Florentin PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Hulea Ioan ND Abținere
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel - DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Melinte Ion PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian - DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND Abținere
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mitrea Miron Tudor PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina ND Abținere
184. Moisii Constantin ND Abținere
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Movilă Petru PDL Abținere
190. Muntean Mircia PDL DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu ND Abținere
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Niculae Aurel PNL DA
204. Niculescu Dumitru ND Abținere
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara ND Abținere
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
211. Ochi Ion PSD DA
212. Orban Ludovic PNL DA
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrache Adrian-Alin PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
227. Popa Radu Mihai PSD DA
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian PDL DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
231. Preda Cezar-Florin PDL DA
232. Pușcaș Iacob - DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo PDL DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Petre PNL DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Rotaru Răzvan ALDE DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PDL DA
251. Sefer Cristian-George ND Abținere
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stănișoară Mihai PNL DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
268. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Taloș Mirel PNL DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin PNL DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PDL DA
288. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Tușa Adriana Diana - DA
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
294. Udrea Elena Gabriela PDL DA
295. Udriște Gheorghe PDL DA
296. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Ursărescu Dorinel PNL DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilescu Nicolae PSD DA
302. Vasilică Radu Costin PSD DA
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
304. Vladu Iulian PDL DA
305. Vlase Petru Gabriel PSD DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vreme Valerian - DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Zaharcu Neviser PSD DA
312. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
314. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 19:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro