Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 601/2009 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.58/1998 privind organizarea și desfășurarea activității de turism în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 129 73 37 25 16 16 14 9
- voturi pentru (DA):254 129 73 - - 16 16 14 6
- voturi împotrivă (NU):61 - - 36 24 - - - 1
- abțineri:4 - - 1 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND NU
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL NU
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Fenechiu Relu PNL DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND NU
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL NU
113. Gheorghe Florin PDL NU
114. Gheorghe Tinel PDL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL NU
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gust Băloșin Florentin PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan ND NU
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Iliuță Vasile PDL NU
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL NU
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Lubanovici Mircea PDL NU
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel - DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL NU
177. Mincă Liliana ND NU
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND NU
186. Moisii Constantin ND NU
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL NU
192. Muntean Mircia PDL NU
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND NU
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND NU
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND NU
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL NU
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL NU
234. Popescu Florin Aurelian PDL NU
235. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
236. Preda Cezar-Florin PDL NU
237. Pușcaș Iacob - DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL NU
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL NU
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Rotaru Răzvan ALDE DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail PDL NU
256. Sefer Cristian-George ND NU
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Stănișoară Mihai PNL DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Szabó Ödön UDMR DA
276. Șcheau Ion PSD DA
277. Șoptică Costel PNL DA
278. Șova Lucian PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
282. Tararache Mihai - DA
283. Tămâian Ioan PNL DA
284. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
285. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
286. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
287. Teju Sorin PNL DA
288. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
289. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
290. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
291. Tiuch Cătălin PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PDL NU
293. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Tudose Mihai PSD DA
297. Tușa Adriana Diana - Abținere
298. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
299. Udrea Elena Gabriela PDL NU
300. Udriște Gheorghe PDL NU
301. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel PNL DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilescu Nicolae PSD DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
309. Vladu Iulian PDL NU
310. Vlase Petru Gabriel PSD DA
311. Vlădoiu Aurel PSD DA
312. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
314. Vreme Valerian - NU
315. Vulpescu Ioan PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 august 2019, 5:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro