Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:46 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 534/2013 pentru modificarea și completarea Legii responsabilității fiscal-bugetare nr.69/2010
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:316 130 78 33 22 16 17 13 - 7
- voturi pentru (DA):242 130 78 - - - 17 13 - 4
- voturi împotrivă (NU):31 - - 30 - - - - - 1
- abțineri:42 - - 2 22 16 - - - 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL -
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Antal István UDMR Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND Abținere
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - Abținere
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND Abținere
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND Abținere
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
81. Dima Toader PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
102. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
104. Fenechiu Relu PNL DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grapini Maria ALDE DA
124. Grecea Maria PNL DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL NU
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian PDL NU
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL NU
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
151. Kerekes Károly UDMR Abținere
152. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL NU
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL NU
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND Abținere
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
171. Máté András-Levente UDMR Abținere
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Mincă Liliana ND Abținere
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND Abținere
186. Moldovan Iosif UDMR Abținere
187. Molnar Zsolt UDMR Abținere
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Muntean Mircia PDL NU
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu ND Abținere
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Nazare Alexandru PDL NU
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Niculae Aurel PNL DA
204. Niculescu Dumitru ND Abținere
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara ND Abținere
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL NU
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Paleologu Theodor PDL NU
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Paul Maria-Andreea PDL NU
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL NU
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Preda Cezar-Florin PDL NU
234. Pușcaș Iacob - DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo PDL NU
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Rizea Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL NU
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Petre PNL DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL DA
250. Rotaru Răzvan ALDE DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
255. Scutaru Adrian George PNL DA
256. Secară Florin Mihail PDL NU
257. Sefer Cristian-George ND Abținere
258. Seres Dénes UDMR Abținere
259. Simedru Dan Coriolan PNL DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR Abținere
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tararache Mihai - DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Toader Mircea-Nicu PDL NU
293. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
294. Tomac Eugen - NU
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Tușa Adriana Diana - Abținere
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Udriște Gheorghe PDL NU
303. Ursărescu Dorinel PNL DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilescu Nicolae PSD DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vladu Iulian PDL NU
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 27 mai 2017, 16:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro