Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:54 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 372/2011 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.26/2000 privind asociațiile și fundațiile, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 129 80 33 21 15 17 15 7
- voturi pentru (DA):264 129 79 3 3 14 17 14 5
- voturi împotrivă (NU):32 - - 30 - - - 1 1
- abțineri:21 - 1 - 18 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL Abținere
32. Bot Octavian PNL DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND Abținere
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Comșa Cornel-George ND Abținere
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PDL NU
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin PDL NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE NU
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grapini Maria ALDE DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL NU
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gurzău Adrian PDL DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL NU
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL NU
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL NU
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Mincă Liliana ND Abținere
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND Abținere
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Muntean Mircia PDL NU
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu ND Abținere
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL NU
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND Abținere
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND Abținere
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL NU
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL NU
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL NU
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian PDL NU
233. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PDL NU
235. Pușcaș Iacob - DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL NU
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL NU
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roman Victor PSD DA
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Roșca Mircea PNL DA
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
256. Scutaru Adrian George PNL DA
257. Secară Florin Mihail PDL NU
258. Sefer Cristian-George ND Abținere
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Simedru Dan Coriolan PNL DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR Abținere
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
285. Tararache Mihai - DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Toader Mircea-Nicu PDL NU
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Tomac Eugen - NU
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Tușa Adriana Diana - Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Udriște Gheorghe PDL NU
304. Ursărescu Dorinel PNL DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilescu Nicolae PSD DA
308. Vasilică Radu Costin PSD DA
309. Vladu Iulian PDL NU
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 23:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro