Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 15:02 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 15:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 680/2011 pentru abrogarea art.74 1 din Codul penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:303 124 74 32 23 15 16 12 - 7
- voturi pentru (DA):240 122 73 - - 15 15 11 - 4
- voturi împotrivă (NU):57 - - 32 22 - - 1 - 2
- abțineri:4 1 - - 1 - 1 - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cernea Remus-Florinel - NU
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND Abținere
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL NU
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL -
77. Dalca Ștefan-Petru ND NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PDL NU
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin PDL NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE NU
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grapini Maria ALDE DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL NU
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gurzău Adrian PDL NU
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD -
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL NU
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Man Mircea PDL NU
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND NU
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Marocico Ion Minoritati Abținere
165. Martin Eduard-Stelian PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moldovan Carmen Ileana PSD DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Muntean Mircia PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND NU
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL NU
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD Abținere
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Niculescu Dumitru ND NU
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND NU
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND NU
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL NU
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PDL NU
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PDL NU
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL NU
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Preda Cezar-Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob - DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo PDL NU
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL NU
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Petre PNL DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Rotaru Răzvan ALDE DA
241. Săpunaru Nini PNL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
245. Scutaru Adrian George PNL DA
246. Sefer Cristian-George ND NU
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stanciu Zisu PSD DA
255. Stancu Ionel Minoritati DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Surdu Raluca PNL DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PSD DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Toader Mircea-Nicu PDL NU
281. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
282. Tomac Eugen - NU
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana - Abținere
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udriște Gheorghe PDL NU
291. Ursărescu Dorinel PNL DA
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vasilică Radu Costin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL NU
296. Vlădoiu Aurel PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Zaharcu Neviser PSD DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
301. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 august 2016, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro