Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 14:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 457/2013 privind parteneriatul public-privat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 137 82 33 20 18 16 11 5
- voturi pentru (DA):242 136 78 - 2 - 15 11 -
- voturi împotrivă (NU):37 - 1 32 - - - - 4
- abțineri:40 - 3 - 18 17 1 - 1
- nu au votat:3 1 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
12. Antal István UDMR -
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND Abținere
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR Abținere
35. Borbély László UDMR Abținere
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND Abținere
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND Abținere
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND Abținere
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
77. Culețu Dănuț PDL -
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
82. Deaconu Mihai ND Abținere
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Maria ND Abținere
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
107. Emacu Gheorghe PSD DA
108. Enache Marian PSD DA
109. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
110. Eparu Ion PSD DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
112. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
113. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
114. Firczak Gheorghe Minoritati DA
115. Florea Damian ALDE DA
116. Florea Daniel PSD DA
117. Fonta Nuțu ND Abținere
118. Frăticiu Gheorghe PSD DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Geantă Florian Daniel PDL NU
123. Gheorghe Florin PDL NU
124. Gheorghe Tinel PDL NU
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gurzău Adrian PDL NU
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Holban Titi PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hulea Ioan ND DA
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL NU
147. Iordache Florin PSD DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
152. Kelemen Hunor UDMR Abținere
153. Kerekes Károly UDMR Abținere
154. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
155. Khraibani Camelia PSD DA
156. Korodi Attila UDMR Abținere
157. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lubanovici Mircea PDL NU
160. Man Mircea PDL NU
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu PNL DA
166. Marian Ion Cristinel ND Abținere
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
171. Máté András-Levente UDMR Abținere
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD -
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - NU
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND Abținere
187. Moldovan Iosif UDMR Abținere
188. Molnar Zsolt UDMR Abținere
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL NU
191. Muntean Mircia PDL NU
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL NU
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Marioara ND Abținere
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL NU
214. Orban Ludovic PNL NU
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL NU
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL NU
222. Pârgaru Ion PNL DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai PSD DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL NU
235. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
236. Potor Călin PNL DA
237. Preda Cezar-Florin PDL NU
238. Pușcaș Iacob - NU
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL NU
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL NU
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ALDE DA
255. Săpunaru Nini PNL DA
256. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail PDL NU
261. Sefer Cristian-George ND Abținere
262. Seres Dénes UDMR Abținere
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR Abținere
279. Șcheau Ion PSD DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin PNL DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Turcan Raluca PDL NU
301. Tușa Adriana Diana - NU
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
304. Udriște Gheorghe PDL NU
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Lucia-Ana PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
312. Vladu Iulian PDL NU
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 24 martie 2019, 21:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro