Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2014 > 11:28 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2014, ora 11:28

Subiect vot: Respingere text adoptat de comisie (la pct 30 amendamente admise)
PL 1/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.117/2013 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011 și pentru luarea unor măsuri în domeniul învățământului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:161 74 31 16 6 14 9 5 6
- voturi pentru (DA):110 72 6 - 5 14 9 4 -
- voturi împotrivă (NU):49 2 24 16 1 - - - 6
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PDL NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
18. Bónis István UDMR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calotă Florică Ică PNL NU
24. Călin Ion PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Chiriță Dumitru PSD DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor ND NU
31. Ciurariu Florin PNL DA
32. Cocei Erland PNL NU
33. Comșa Cornel-George ND DA
34. Costin Gheorghe PNL DA
35. Covaci Dorel PSD DA
36. Cristian Horia PNL DA
37. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
38. Culețu Dănuț PDL NU
39. Dascălu Constantin PDL NU
40. Delureanu Virgil PSD DA
41. Dima Toader PSD DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL NU
45. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
46. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
47. Dragomir Maria ND DA
48. Dragomir Viorel Marian PSD DA
49. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
50. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
51. Emacu Gheorghe PSD DA
52. Enache Marian PSD DA
53. Eparu Ion PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Geantă Florian Daniel - NU
58. Gheorghe Florin - NU
59. Gheorghe Tinel PDL NU
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
62. Grama Horia PSD DA
63. Grecea Maria PNL NU
64. Gudu Vasile PDL NU
65. Guran Virgil PNL NU
66. Gurzău Adrian - NU
67. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
68. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
69. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
70. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ionescu Aurelian ALDE DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
76. Iriza Scarlat PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Kereskényi Gábor UDMR DA
80. Khraibani Camelia PSD DA
81. Korodi Attila UDMR DA
82. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
83. Lubanovici Mircea PDL NU
84. Marcoci Vlad PSD DA
85. Marcu Viorica PNL NU
86. Markó Attila-Gabor UDMR DA
87. Marocico Ion Minoritati DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
91. Melinte Ion PSD DA
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mircovici Niculae Minoritati DA
94. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
95. Mîrza Gavril PSD DA
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Mocioi Niculina ND DA
98. Moldovan Ioan ALDE DA
99. Moldovan Iosif UDMR DA
100. Molnar Zsolt UDMR DA
101. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
102. Movilă Petru - NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Murgu Neagu PSD DA
105. Neacșu Marian PSD DA
106. Necula Cosmin PSD DA
107. Nicolae Florian PSD DA
108. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
109. Niculae Aurel PNL NU
110. Niculescu Dumitru ND DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Niță Emil PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Ochi Ion PSD DA
115. Oltean Ioan PDL NU
116. Paul Maria-Andreea PDL NU
117. Pârgaru Ion PNL NU
118. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
119. Peia Ninel PSD DA
120. Petric Octavian PSD DA
121. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
122. Popescu Dan-Cristian PDL NU
123. Răducanu Ion PSD DA
124. Rățoi Neculai PSD DA
125. Reuer Elena-Ramona PNL NU
126. Roman Cristian-Constantin PDL NU
127. Roman Petre PNL DA
128. Roman Victor PSD DA
129. Rusu Valentin PNL NU
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
132. Stancu Ionel Minoritati DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
136. Stragea Sorin Constantin PSD DA
137. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
138. Szabó Ödön UDMR DA
139. Șimon Gheorghe PSD DA
140. Șoptică Costel PNL NU
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
142. Tabugan Ion PSD NU
143. Tararache Mihai - NU
144. Tămâian Ioan PNL DA
145. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
146. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
147. Teju Sorin PNL NU
148. Tîlvăr Angel PSD NU
149. Tudorache Daniel PSD DA
150. Tudorie Violeta PSD DA
151. Tudose Mihai PSD DA
152. Turcan Raluca PDL NU
153. Udriște Gheorghe PDL NU
154. Vainer Aurel Minoritati DA
155. Varga Vasile PNL NU
156. Vlase Petru Gabriel PSD DA
157. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
158. Zaharcu Neviser PSD DA
159. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
161. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 4:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro