Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2014 > 11:29 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2014, ora 11:29

Subiect vot: Text venit de la Senat (la pct. 30 amendamente admise)
PL 1/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.117/2013 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011 și pentru luarea unor măsuri în domeniul învățământului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:166 78 27 17 7 14 10 6 7
- voturi pentru (DA):116 78 3 - 6 14 10 5 -
- voturi împotrivă (NU):45 - 22 16 1 - - - 6
- abțineri:4 - 2 - - - - 1 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PDL NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
18. Bónis István UDMR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calotă Florică Ică PNL NU
24. Călin Ion PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Chiriță Dumitru PSD DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
29. Cioată Cezar ALDE DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor ND NU
32. Cocei Erland PNL NU
33. Comșa Cornel-George ND DA
34. Covaci Dorel PSD DA
35. Cristian Horia PNL DA
36. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
37. Culețu Dănuț PDL -
38. Dascălu Constantin PDL NU
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD DA
41. Dima Toader PSD DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL NU
45. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
46. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
47. Dragomir Maria ND DA
48. Dragomir Viorel Marian PSD DA
49. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
50. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
51. Emacu Gheorghe PSD DA
52. Enache Marian PSD DA
53. Eparu Ion PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Geantă Florian Daniel - NU
58. Gheorghe Florin - NU
59. Gheorghe Tinel PDL NU
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
62. Grecea Maria PNL NU
63. Gudu Vasile PDL NU
64. Guran Virgil PNL NU
65. Gurzău Adrian - NU
66. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
68. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
69. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ignat Miron Minoritati DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD DA
74. Ionescu Aurelian ALDE DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
77. Iriza Scarlat PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Kereskényi Gábor UDMR DA
81. Khraibani Camelia PSD DA
82. Korodi Attila UDMR DA
83. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
84. Lubanovici Mircea PDL NU
85. Man Mircea PDL NU
86. Marcoci Vlad PSD DA
87. Marcu Viorica PNL NU
88. Markó Attila-Gabor UDMR DA
89. Marocico Ion Minoritati DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
93. Melinte Ion PSD DA
94. Mihai Aurelian - Abținere
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
97. Mîrza Gavril PSD DA
98. Mocanu Vasile PSD DA
99. Mocioi Niculina ND DA
100. Moldovan Ioan ALDE DA
101. Moldovan Iosif UDMR DA
102. Molnar Zsolt UDMR DA
103. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
104. Movilă Petru - NU
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Murgu Neagu PSD DA
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Necula Cosmin PSD DA
109. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
110. Nicolae Florian PSD DA
111. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
112. Niculae Aurel PNL NU
113. Niculescu Dumitru ND DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Emil PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Ochi Ion PSD DA
118. Oltean Ioan PDL NU
119. Paul Maria-Andreea PDL NU
120. Pârgaru Ion PNL NU
121. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
122. Peia Ninel PSD DA
123. Petric Octavian PSD DA
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
125. Popescu Dan-Cristian PDL NU
126. Răducanu Ion PSD DA
127. Rățoi Neculai PSD DA
128. Reuer Elena-Ramona PNL NU
129. Roman Cristian-Constantin PDL NU
130. Roman Petre PNL DA
131. Roman Victor PSD DA
132. Roșca Lucreția PSD DA
133. Rusu Valentin PNL NU
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
136. Stanciu Anghel PSD DA
137. Stancu Ionel Minoritati DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Stănescu Alexandru PSD DA
140. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
141. Stragea Sorin Constantin PSD DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Szabó Ödön UDMR DA
144. Șcheau Ion PSD DA
145. Șimon Gheorghe PSD DA
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
147. Tabugan Ion PSD DA
148. Tararache Mihai - NU
149. Tămâian Ioan PNL DA
150. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
151. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
152. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Tudorache Daniel PSD DA
155. Tudorie Violeta PSD DA
156. Tudose Mihai PSD DA
157. Turcan Raluca PDL NU
158. Udriște Gheorghe PDL NU
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vlase Petru Gabriel PSD DA
162. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
163. Zaharcu Neviser PSD DA
164. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
166. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 20:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro