Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2014 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2014, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 66/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.103/2013 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2014, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:347 155 82 30 20 18 15 11 16
- voturi pentru (DA):310 155 80 27 2 18 15 11 2
- voturi împotrivă (NU):22 - - 1 18 - - - 3
- abțineri:15 - 2 2 - - - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PDL DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
36. Bónis István UDMR DA
37. Borbély László UDMR DA
38. Bordeianu Dan PNL DA
39. Bucur Constantin-Alin PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burlacu Ștefan ND NU
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Caloianu Mario-Ernest ND NU
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Canacheu Costică PDL DA
49. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
53. Cernea Remus-Florinel - Abținere
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
57. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
58. Cioată Cezar ALDE DA
59. Ciobanu Gheorghe PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
99. Dragomir Gheorghe PNL DA
100. Dragomir Maria ND NU
101. Dragomir Viorel Marian PSD DA
102. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
103. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
104. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
105. Dumbrăvanu Paul PNL DA
106. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
107. Dumitru Georgică ALDE DA
108. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
109. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
110. Dușa Mircea PSD DA
111. Emacu Gheorghe PSD DA
112. Enache Marian PSD DA
113. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
114. Eparu Ion PSD DA
115. Erdei Dolóczki István UDMR DA
116. Fejér László-Ődőn UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
118. Firczak Gheorghe Minoritati DA
119. Florea Daniel PSD DA
120. Fonta Nuțu ND DA
121. Frăticiu Gheorghe PSD DA
122. Galan Constantin PNL DA
123. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
124. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
125. Găină Mihăiță PSD DA
126. Gheorghe Florin - Abținere
127. Gheorghe Tinel PDL DA
128. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
129. Ghiveciu Marian PSD DA
130. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
131. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
132. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
133. Grama Horia PSD DA
134. Grecea Maria PNL DA
135. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
136. Gudu Vasile PDL DA
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gurzău Adrian - Abținere
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan PSD DA
146. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Iliuță Vasile PDL DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
161. Kelemen Hunor UDMR DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL DA
169. Lupu Mihai PNL DA
170. Man Mircea PDL DA
171. Manda Iulian Claudiu PSD DA
172. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
173. Manolache Marius PSD DA
174. Marcoci Vlad PSD DA
175. Marcu Viorica PNL DA
176. Marian Ion Cristinel ND NU
177. Marin Gheorghe PSD DA
178. Markó Attila-Gabor UDMR DA
179. Marocico Ion Minoritati DA
180. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
181. Máté András-Levente UDMR DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Melinte Ion PSD DA
185. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
186. Mihai Aurelian - NU
187. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
189. Mincă Liliana ND NU
190. Mircovici Niculae Minoritati DA
191. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
192. Mitrea Manuela PSD DA
193. Mîrza Gavril PSD DA
194. Mocanu Adrian PSD DA
195. Mocanu Vasile PSD DA
196. Mocioalcă Ion PSD DA
197. Mocioi Niculina ND NU
198. Moldovan Ioan ALDE DA
199. Moldovan Iosif UDMR DA
200. Molnar Zsolt UDMR DA
201. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
202. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
203. Movilă Petru - DA
204. Munteanu Ioan PSD DA
205. Murgu Neagu PSD DA
206. Nassar Rodica PSD DA
207. Nazare Alexandru PDL DA
208. Neacșu Marian PSD DA
209. Necula Cosmin PSD DA
210. Negruț Clement - Abținere
211. Negruț Cornelia ALDE DA
212. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
213. Nichita Cristina PSD DA
214. Nicoară Romeo Florin PNL DA
215. Nicolae Alexandri PNL DA
216. Nicolae Florian PSD DA
217. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Niculescu Dumitru ND DA
220. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
221. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
222. Nistor Laurențiu PSD DA
223. Nistor Marioara ND NU
224. Niță Constantin PSD DA
225. Niță Emil PSD DA
226. Nosa Iuliu PSD DA
227. Ochi Ion PSD DA
228. Oltean Ioan PDL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Paleologu Theodor - Abținere
231. Pană Adriana-Doina PSD DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petrescu Petre PSD DA
241. Petric Octavian PSD DA
242. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
243. Plumb Rovana PSD DA
244. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
245. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
246. Pop Georgian PSD DA
247. Popa Octavian-Marius PNL DA
248. Popa Radu Mihai PSD DA
249. Popeangă Vasile PSD DA
250. Popescu Dan-Cristian PDL NU
251. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
252. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
253. Potor Călin PNL DA
254. Preda Cezar-Florin PDL DA
255. Pușcaș Iacob PSD DA
256. Răducanu Ion PSD DA
257. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
258. Rădulescu Constantin PSD DA
259. Rădulescu Romeo PDL DA
260. Rățoi Neculai PSD DA
261. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
262. Reuer Elena-Ramona PNL DA
263. Rizea Cristian PSD DA
264. Roman Cristian-Constantin PDL DA
265. Roman Gheorghe PSD DA
266. Roman Ioan Sorin PSD DA
267. Roman Petre PNL DA
268. Roman Victor PSD DA
269. Roșca Lucreția PSD DA
270. Sava Andrei-Valentin PSD DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Secară Florin Mihail - Abținere
274. Sefer Cristian-George ND NU
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Simedru Dan Coriolan PNL DA
277. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stan Ion PSD DA
281. Stanciu Anghel PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stativă Irinel Ioan PSD DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai PNL DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stoica Mihaela - Abținere
289. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
290. Stragea Sorin Constantin PSD DA
291. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
292. Stroe Radu PNL DA
293. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
294. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
295. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
296. Szabó Ödön UDMR DA
297. Șcheau Ion PSD DA
298. Șimon Gheorghe PSD DA
299. Șoptică Costel PNL DA
300. Șova Lucian PSD DA
301. Ștefan Viorel PSD DA
302. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
303. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
304. Tabugan Ion PSD DA
305. Taloș Mirel PNL DA
306. Tararache Mihai - Abținere
307. Tămâian Ioan PNL DA
308. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
309. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
310. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
311. Teju Sorin PNL DA
312. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
313. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
314. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
315. Tiuch Cătălin PSD DA
316. Tîlvăr Angel PSD DA
317. Toader Mircea-Nicu PDL DA
318. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
319. Tomac Eugen - Abținere
320. Traicu Rodin PSD DA
321. Tudorache Daniel PSD DA
322. Tudorie Violeta PSD DA
323. Tudose Mihai PSD DA
324. Turcan Raluca PDL Abținere
325. Tușa Adriana Diana - DA
326. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
327. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
328. Udriște Gheorghe PDL DA
329. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
330. Uricec Eugen Constantin PSD DA
331. Ursărescu Dorinel PNL DA
332. Vainer Aurel Minoritati DA
333. Varga Vasile PNL DA
334. Vasilică Radu Costin PSD DA
335. Vladu Iulian PDL DA
336. Vlase Petru Gabriel PSD DA
337. Vlădoiu Aurel PSD DA
338. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
339. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
340. Vreme Valerian - Abținere
341. Vulpescu Ioan PSD DA
342. Weber Mihai PSD DA
343. Zaharcu Neviser PSD DA
344. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
345. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
346. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
347. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 4:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro