Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2014 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2014, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 289/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.17/2008 pentru schimbarea titularului dreptului de administrare a unor imobile și pentru luarea unor măsuri de reglementare a situației juridice a acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:345 155 81 29 21 18 14 12 15
- voturi pentru (DA):344 155 80 29 21 18 14 12 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel - DA
53. Chebac Eugen PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
57. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
58. Cioată Cezar ALDE DA
59. Ciobanu Gheorghe PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND DA
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
106. Dumitru Georgică ALDE DA
107. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
108. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
109. Dușa Mircea PSD DA
110. Emacu Gheorghe PSD DA
111. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
112. Eparu Ion PSD DA
113. Erdei Dolóczki István UDMR DA
114. Fejér László-Ődőn UDMR DA
115. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
116. Firczak Gheorghe Minoritati DA
117. Florea Damian ALDE DA
118. Florea Daniel PSD DA
119. Fonta Nuțu ND DA
120. Frăticiu Gheorghe PSD DA
121. Galan Constantin PNL DA
122. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
123. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
124. Găină Mihăiță PSD DA
125. Gheorghe Florin - DA
126. Gheorghe Tinel PDL DA
127. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
128. Ghiveciu Marian PSD DA
129. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria PNL DA
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Gudu Vasile PDL DA
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian - DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan PSD DA
146. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Iliuță Vasile PDL DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
161. Kelemen Hunor UDMR DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL DA
169. Lupu Mihai PNL DA
170. Man Mircea PDL DA
171. Manda Iulian Claudiu PSD DA
172. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
173. Manolache Marius PSD DA
174. Marcoci Vlad PSD DA
175. Marcu Viorica PNL DA
176. Marian Ion Cristinel ND DA
177. Marin Gheorghe PSD DA
178. Markó Attila-Gabor UDMR DA
179. Marocico Ion Minoritati DA
180. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
181. Máté András-Levente UDMR DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Melinte Ion PSD DA
185. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
186. Mihai Aurelian - DA
187. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
189. Mincă Liliana ND DA
190. Mircovici Niculae Minoritati DA
191. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
192. Mitrea Manuela PSD DA
193. Mîrza Gavril PSD DA
194. Mocanu Adrian PSD DA
195. Mocanu Vasile PSD DA
196. Mocioalcă Ion PSD DA
197. Mocioi Niculina ND DA
198. Moldovan Ioan ALDE DA
199. Moldovan Iosif UDMR DA
200. Molnar Zsolt UDMR DA
201. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
202. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
203. Movilă Petru - DA
204. Munteanu Ioan PSD DA
205. Murgu Neagu PSD DA
206. Nassar Rodica PSD DA
207. Nazare Alexandru PDL DA
208. Neacșu Marian PSD DA
209. Necula Cosmin PSD DA
210. Negruț Clement - DA
211. Negruț Cornelia ALDE DA
212. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
213. Nichita Cristina PSD DA
214. Nicoară Romeo Florin PNL DA
215. Nicolae Alexandri PNL DA
216. Nicolae Florian PSD DA
217. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
218. Nicolicea Eugen PSD DA
219. Niculae Aurel PNL DA
220. Niculescu Dumitru ND DA
221. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
222. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
223. Nistor Laurențiu PSD DA
224. Nistor Marioara ND DA
225. Niță Constantin PSD DA
226. Niță Emil PSD DA
227. Nosa Iuliu PSD DA
228. Oajdea Daniel Vasile ND DA
229. Ochi Ion PSD DA
230. Oltean Ioan PDL DA
231. Palașcă Viorel PNL DA
232. Pană Adriana-Doina PSD DA
233. Pardău Dumitru PNL DA
234. Paul Maria-Andreea PDL DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petrescu Petre PSD DA
241. Petric Octavian PSD DA
242. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
243. Plumb Rovana PSD DA
244. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
245. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
246. Pop Georgian PSD DA
247. Popa Octavian-Marius PNL DA
248. Popa Radu Mihai PSD DA
249. Popeangă Vasile PSD DA
250. Popescu Dan-Cristian PDL DA
251. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
252. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
253. Potor Călin PNL DA
254. Preda Cezar-Florin PDL DA
255. Pușcaș Iacob PSD DA
256. Răducanu Ion PSD DA
257. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
258. Rădulescu Constantin PSD DA
259. Rădulescu Romeo PDL DA
260. Rățoi Neculai PSD DA
261. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
262. Reuer Elena-Ramona PNL DA
263. Rizea Cristian PSD DA
264. Roman Cristian-Constantin PDL DA
265. Roman Gheorghe PSD DA
266. Roman Ioan Sorin PSD DA
267. Roman Petre PNL DA
268. Roman Victor PSD DA
269. Roșca Lucreția PSD DA
270. Rusu Valentin PNL DA
271. Sava Andrei-Valentin PSD DA
272. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
273. Scarlat George PNL DA
274. Scutaru Adrian George PNL DA
275. Secară Florin Mihail - DA
276. Sefer Cristian-George ND DA
277. Seres Dénes UDMR DA
278. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
279. Solomon Adrian PSD DA
280. Stan Ioan PSD DA
281. Stan Ion PSD DA
282. Stanciu Anghel PSD DA
283. Stanciu Zisu PSD DA
284. Stancu Ionel Minoritati DA
285. Stativă Irinel Ioan PSD DA
286. Stănescu Alexandru PSD DA
287. Stănișoară Mihai PNL DA
288. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
289. Stoica Mihaela - DA
290. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
291. Stragea Sorin Constantin PSD DA
292. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
293. Stroe Radu PNL DA
294. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
295. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
296. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
297. Szabó Ödön UDMR DA
298. Șcheau Ion PSD DA
299. Șimon Gheorghe PSD DA
300. Șoptică Costel PNL DA
301. Șova Lucian PSD DA
302. Ștefan Viorel PSD DA
303. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
304. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
305. Tabugan Ion PSD DA
306. Taloș Mirel PNL DA
307. Tararache Mihai - DA
308. Tămâian Ioan PNL DA
309. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
310. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
311. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
312. Teju Sorin PNL DA
313. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
314. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
315. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
316. Tiuch Cătălin PSD DA
317. Tîlvăr Angel PSD DA
318. Toader Mircea-Nicu PDL DA
319. Tomac Eugen - DA
320. Tudorache Daniel PSD DA
321. Tudorie Violeta PSD DA
322. Tudose Mihai PSD DA
323. Turcan Raluca PDL DA
324. Tușa Adriana Diana - DA
325. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
326. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
327. Udriște Gheorghe PDL DA
328. Uricec Eugen Constantin PSD DA
329. Ursărescu Dorinel PNL DA
330. Vainer Aurel Minoritati DA
331. Varga Vasile PNL DA
332. Vasilică Radu Costin PSD DA
333. Vladu Iulian PDL DA
334. Vlase Petru Gabriel PSD DA
335. Vlădoiu Aurel PSD DA
336. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
337. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
338. Vreme Valerian - DA
339. Vulpescu Ioan PSD DA
340. Weber Mihai PSD DA
341. Zaharcu Neviser PSD DA
342. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
343. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
344. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
345. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 4:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro