Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2014 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2014, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 374/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.75/2013 privind unele măsuri pentru reorganizarea prin divizare partială a Oficiului Participațiilor Statului și Privatizării în Industrie, pentru modificarea unor acte normative, precum și pentru reglementarea unor măsuri privind activitatea Departamentului pentru Energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:345 157 79 30 21 18 13 12 15
- voturi pentru (DA):263 157 75 - 2 3 13 12 1
- voturi împotrivă (NU):62 - - 30 18 1 - - 13
- abțineri:20 - 4 - 1 14 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL NU
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PDL NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
36. Bónis István UDMR DA
37. Borbély László UDMR Abținere
38. Bordeianu Dan PNL DA
39. Bucur Constantin-Alin PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burlacu Ștefan ND NU
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Caloianu Mario-Ernest ND NU
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Canacheu Costică PDL NU
49. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
53. Cernea Remus-Florinel - NU
54. Chebac Eugen PSD DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
58. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
59. Cioată Cezar ALDE DA
60. Ciobanu Gheorghe PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor ND NU
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Dascălu Constantin PDL NU
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND NU
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
106. Dumitru Georgică ALDE DA
107. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
108. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
109. Dușa Mircea PSD DA
110. Emacu Gheorghe PSD DA
111. Enache Marian PSD DA
112. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
113. Eparu Ion PSD DA
114. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
115. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
116. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
117. Firczak Gheorghe Minoritati DA
118. Florea Damian ALDE DA
119. Florea Daniel PSD DA
120. Fonta Nuțu ND Abținere
121. Frăticiu Gheorghe PSD DA
122. Galan Constantin PNL DA
123. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
124. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
125. Găină Mihăiță PSD DA
126. Gheorghe Florin - NU
127. Gheorghe Tinel PDL NU
128. Ghiveciu Marian PSD DA
129. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria PNL Abținere
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Gudu Vasile PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian - NU
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan PSD DA
146. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
147. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Iliuță Vasile PDL NU
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu Aurelian ALDE DA
155. Ionescu George PDL NU
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
162. Kelemen Hunor UDMR Abținere
163. Kerekes Károly UDMR Abținere
164. Kereskényi Gábor UDMR NU
165. Khraibani Camelia PSD DA
166. Korodi Attila UDMR Abținere
167. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
168. Longher Ghervazen Minoritati DA
169. Lubanovici Mircea PDL NU
170. Lupu Mihai PNL DA
171. Man Mircea PDL NU
172. Manda Iulian Claudiu PSD DA
173. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
174. Manolache Marius PSD DA
175. Marcoci Vlad PSD DA
176. Marcu Viorica PNL DA
177. Marian Ion Cristinel ND DA
178. Marin Gheorghe PSD DA
179. Markó Attila-Gabor UDMR DA
180. Marocico Ion Minoritati DA
181. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
182. Máté András-Levente UDMR DA
183. Mazilu Constantin PSD DA
184. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
185. Melinte Ion PSD DA
186. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
187. Mihai Aurelian - NU
188. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
189. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
190. Mincă Liliana ND NU
191. Mircovici Niculae Minoritati DA
192. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
193. Mitrea Manuela PSD DA
194. Mîrza Gavril PSD DA
195. Mocanu Adrian PSD DA
196. Mocanu Vasile PSD DA
197. Mocioalcă Ion PSD DA
198. Mocioi Niculina ND NU
199. Moldovan Ioan ALDE DA
200. Moldovan Iosif UDMR Abținere
201. Molnar Zsolt UDMR Abținere
202. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
203. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
204. Movilă Petru - NU
205. Munteanu Ioan PSD DA
206. Murgu Neagu PSD DA
207. Nassar Rodica PSD DA
208. Nazare Alexandru PDL NU
209. Neacșu Marian PSD DA
210. Necula Cosmin PSD DA
211. Negruț Clement - NU
212. Negruț Cornelia ALDE DA
213. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
214. Nichita Cristina PSD DA
215. Nicoară Romeo Florin PNL DA
216. Nicolae Alexandri PNL DA
217. Nicolae Florian PSD DA
218. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
219. Niculae Aurel PNL DA
220. Niculescu Dumitru ND NU
221. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
222. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
223. Nistor Laurențiu PSD DA
224. Nistor Marioara ND NU
225. Niță Constantin PSD DA
226. Niță Emil PSD DA
227. Nosa Iuliu PSD DA
228. Oajdea Daniel Vasile ND NU
229. Ochi Ion PSD DA
230. Oltean Ioan PDL NU
231. Palașcă Viorel PNL Abținere
232. Pană Adriana-Doina PSD DA
233. Paul Maria-Andreea PDL NU
234. Pârgaru Ion PNL DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Peia Ninel PSD DA
237. Petrache Adrian-Alin PSD DA
238. Petrea Dorin Silviu PSD DA
239. Petrescu Petre PSD DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
242. Plumb Rovana PSD DA
243. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
244. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popa Radu Mihai PSD DA
248. Popeangă Vasile PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian PDL NU
250. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
251. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
252. Potor Călin PNL DA
253. Preda Cezar-Florin PDL NU
254. Pușcaș Iacob PSD DA
255. Răducanu Ion PSD DA
256. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
257. Rădulescu Constantin PSD DA
258. Rădulescu Romeo PDL NU
259. Rățoi Neculai PSD DA
260. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
261. Reuer Elena-Ramona PNL DA
262. Rizea Cristian PSD DA
263. Roman Cristian-Constantin PDL NU
264. Roman Gheorghe PSD DA
265. Roman Ioan Sorin PSD DA
266. Roman Petre PNL DA
267. Roman Victor PSD DA
268. Roșca Lucreția PSD DA
269. Rusu Valentin PNL DA
270. Sava Andrei-Valentin PSD DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Scutaru Adrian George PNL DA
274. Secară Florin Mihail - NU
275. Sefer Cristian-George ND NU
276. Seres Dénes UDMR Abținere
277. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stan Ion PSD DA
281. Stanciu Anghel PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stativă Irinel Ioan PSD DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai PNL DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stoica Mihaela - NU
289. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
290. Stragea Sorin Constantin PSD DA
291. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
292. Stroe Radu PNL DA
293. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
294. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
295. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
296. Szabó Ödön UDMR Abținere
297. Șcheau Ion PSD DA
298. Șimon Gheorghe PSD DA
299. Șoptică Costel PNL DA
300. Șova Lucian PSD DA
301. Ștefan Viorel PSD DA
302. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
303. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
304. Tabugan Ion PSD DA
305. Taloș Mirel PNL DA
306. Tararache Mihai - Abținere
307. Tămâian Ioan PNL DA
308. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
309. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
310. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
311. Teju Sorin PNL DA
312. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
313. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
314. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
315. Tiuch Cătălin PSD DA
316. Tîlvăr Angel PSD DA
317. Toader Mircea-Nicu PDL NU
318. Tomac Eugen - NU
319. Traicu Rodin PSD DA
320. Tudorache Daniel PSD DA
321. Tudorie Violeta PSD DA
322. Tudose Mihai PSD DA
323. Turcan Raluca PDL NU
324. Tușa Adriana Diana - DA
325. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
326. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
327. Udriște Gheorghe PDL NU
328. Uricec Eugen Constantin PSD DA
329. Ursărescu Dorinel PNL DA
330. Vainer Aurel Minoritati DA
331. Varga Vasile PNL DA
332. Vasilică Radu Costin PSD DA
333. Vladu Iulian PDL NU
334. Vlase Petru Gabriel PSD DA
335. Vlădoiu Aurel PSD DA
336. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
337. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
338. Vreme Valerian - NU
339. Vulpescu Ioan PSD DA
340. Weber Mihai PSD DA
341. Zaharcu Neviser PSD DA
342. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
343. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
344. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
345. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 2:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro