Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2014 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2014, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 1/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.117/2013 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011 și pentru luarea unor măsuri în domeniul învățământului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:342 156 80 30 21 17 14 11 13
- voturi pentru (DA):278 156 78 - - 17 14 11 2
- voturi împotrivă (NU):40 - - 30 1 - - - 9
- abțineri:24 - 2 - 20 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
30. Blănariu Valentin ND Abținere
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND Abținere
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL NU
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel - Abținere
53. Chebac Eugen PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
57. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
58. Cioată Cezar ALDE DA
59. Ciobanu Gheorghe PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George ND Abținere
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
81. Dascălu Constantin PDL NU
82. Deaconu Mihai ND Abținere
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND Abținere
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
106. Dumitru Georgică ALDE DA
107. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
108. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
109. Dușa Mircea PSD DA
110. Emacu Gheorghe PSD DA
111. Enache Marian PSD DA
112. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
113. Eparu Ion PSD DA
114. Erdei Dolóczki István UDMR DA
115. Fejér László-Ődőn UDMR DA
116. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
117. Firczak Gheorghe Minoritati DA
118. Florea Daniel PSD DA
119. Fonta Nuțu ND NU
120. Frăticiu Gheorghe PSD DA
121. Galan Constantin PNL DA
122. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
123. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
124. Găină Mihăiță PSD DA
125. Gheorghe Florin - NU
126. Gheorghe Tinel PDL NU
127. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
128. Ghiveciu Marian PSD DA
129. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria PNL Abținere
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Gudu Vasile PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian - NU
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Hulea Ioan PSD DA
144. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
145. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PDL NU
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PDL NU
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat PSD DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
160. Kelemen Hunor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
166. Longher Ghervazen Minoritati DA
167. Lubanovici Mircea PDL NU
168. Lupu Mihai PNL DA
169. Man Mircea PDL NU
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
172. Manolache Marius PSD DA
173. Marcoci Vlad PSD DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marian Ion Cristinel ND Abținere
176. Marin Gheorghe PSD DA
177. Markó Attila-Gabor UDMR DA
178. Marocico Ion Minoritati DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
180. Máté András-Levente UDMR DA
181. Mazilu Constantin PSD DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Melinte Ion PSD DA
184. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
185. Mihai Aurelian - NU
186. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
187. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
188. Mincă Liliana ND Abținere
189. Mircovici Niculae Minoritati DA
190. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
191. Mitrea Manuela PSD DA
192. Mîrza Gavril PSD DA
193. Mocanu Adrian PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Mocioi Niculina ND Abținere
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Moldovan Iosif UDMR DA
199. Molnar Zsolt UDMR DA
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Movilă Petru - NU
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu PSD DA
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL NU
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Negruț Clement - NU
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Niculae Aurel PNL DA
218. Niculescu Dumitru ND Abținere
219. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND Abținere
223. Niță Constantin PSD DA
224. Niță Emil PSD DA
225. Nosa Iuliu PSD DA
226. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
227. Ochi Ion PSD DA
228. Oltean Ioan PDL NU
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Pană Adriana-Doina PSD DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PDL NU
233. Pârgaru Ion PNL DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Peia Ninel PSD DA
236. Petrache Adrian-Alin PSD DA
237. Petrea Dorin Silviu PSD DA
238. Petrescu Petre PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
241. Plumb Rovana PSD DA
242. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
243. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
244. Pop Georgian PSD DA
245. Popa Octavian-Marius PNL DA
246. Popa Radu Mihai PSD DA
247. Popeangă Vasile PSD DA
248. Popescu Dan-Cristian PDL NU
249. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
250. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
251. Potor Călin PNL DA
252. Preda Cezar-Florin PDL NU
253. Pușcaș Iacob PSD DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo PDL NU
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL DA
261. Rizea Cristian PSD DA
262. Roman Cristian-Constantin PDL NU
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Ioan Sorin PSD DA
265. Roman Petre PNL DA
266. Roman Victor PSD DA
267. Roșca Lucreția PSD DA
268. Rusu Valentin PNL DA
269. Sava Andrei-Valentin PSD DA
270. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
271. Scarlat George PNL DA
272. Scutaru Adrian George PNL DA
273. Secară Florin Mihail - NU
274. Sefer Cristian-George ND Abținere
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
277. Solomon Adrian PSD DA
278. Stan Ioan PSD DA
279. Stan Ion PSD DA
280. Stanciu Anghel PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati DA
283. Stativă Irinel Ioan PSD DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Stănișoară Mihai PNL DA
286. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
290. Stroe Radu PNL DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
294. Szabó Ödön UDMR DA
295. Șcheau Ion PSD DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Tabugan Ion PSD DA
303. Taloș Mirel PNL DA
304. Tararache Mihai - DA
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL NU
316. Traicu Rodin PSD DA
317. Tudorache Daniel PSD DA
318. Tudorie Violeta PSD DA
319. Tudose Mihai PSD DA
320. Turcan Raluca PDL NU
321. Tușa Adriana Diana - DA
322. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
323. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
324. Udriște Gheorghe PDL NU
325. Uricec Eugen Constantin PSD DA
326. Ursărescu Dorinel PNL DA
327. Vainer Aurel Minoritati DA
328. Varga Vasile PNL DA
329. Vasilică Radu Costin PSD DA
330. Vladu Iulian PDL NU
331. Vlase Petru Gabriel PSD DA
332. Vlădoiu Aurel PSD DA
333. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
334. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
335. Vreme Valerian - NU
336. Vulpescu Ioan PSD DA
337. Weber Mihai PSD DA
338. Zaharcu Neviser PSD DA
339. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
340. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
341. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
342. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro