Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 584/2013 pentru modificarea lit.q) a alin.(1) al art.9 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 137 76 24 14 14 14 14 14
- voturi pentru (DA):176 134 2 - - 14 14 11 1
- voturi împotrivă (NU):107 2 70 23 - - - 1 11
- abțineri:22 - 3 1 14 - - 2 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Blănariu Valentin ND Abținere
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
34. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
37. Cernea Remus-Florinel - NU
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL NU
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL NU
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Comșa Cornel-George - Abținere
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL NU
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL NU
64. Cupă Ion PNL NU
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL NU
77. Dolha Mircea PNL NU
78. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
79. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
80. Dragomir Gheorghe PNL NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
84. Dumbrăvanu Paul PNL NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
88. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD NU
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL NU
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL -
104. Gheorghe Florin - NU
105. Gheorghe Tinel PDL NU
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL NU
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL NU
114. Guran Virgil PNL NU
115. Gurzău Adrian - NU
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
119. Holban Titi PSD DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL NU
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL NU
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL NU
145. Lupu Mihai PNL NU
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Nicu PNL Abținere
150. Marcu Viorica PNL NU
151. Marian Ion Cristinel ND Abținere
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Markó Attila-Gabor UDMR DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian - NU
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Mincă Liliana ND Abținere
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocanu Vasile PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND Abținere
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
177. Movilă Petru - NU
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL NU
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL NU
189. Nicolae Alexandri PNL NU
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
193. Niculescu Dumitru ND Abținere
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL Abținere
203. Orban Ludovic PNL NU
204. Oros Nechita-Adrian PNL NU
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL NU
207. Paleologu Theodor - NU
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Paul Maria-Andreea PDL NU
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL NU
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petrescu Petre PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL NU
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL NU
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL NU
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL NU
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL NU
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Petre PNL NU
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Roșca Mircea PNL NU
240. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL NU
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
246. Scutaru Adrian George PNL NU
247. Secară Florin Mihail - NU
248. Sefer Cristian-George ND Abținere
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Simedru Dan Coriolan PNL NU
251. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Anghel PSD DA
257. Stanciu Zisu PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Radu PNL DA
264. Surdu Raluca PNL NU
265. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL NU
269. Șova Lucian PSD DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
271. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
272. Tararache Mihai - NU
273. Tămâian Ioan PNL NU
274. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL NU
283. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana - Abținere
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
290. Udriște Gheorghe PDL NU
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL NU
293. Varga Lucia-Ana PNL NU
294. Varga Vasile PNL NU
295. Vasilică Radu Costin PSD NU
296. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
297. Vladu Iulian PDL NU
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
301. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
302. Vreme Valerian - NU
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
307. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 23:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro