Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 347/2014 pentru modificarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 148 73 20 12 12 15 10 14
- voturi pentru (DA):304 148 73 20 12 12 15 10 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel - DA
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu George PDL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcu Nicu PNL DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Martin Eduard-Stelian PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mitrea Miron Tudor PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocanu Vasile PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina - DA
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Moldovan Iosif UDMR DA
175. Molnar Zsolt UDMR DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel - DA
190. Niculescu Dumitru ND DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND DA
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oltean Ioan PDL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor - DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Pardău Dumitru PNL DA
207. Păun Nicolae Minoritati DA
208. Pârgaru Ion PNL DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Plumb Rovana PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Ponta Victor-Viorel PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PDL DA
220. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
221. Popescu Florin Aurelian - DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo PDL DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PDL DA
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan ALDE DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
240. Scutaru Adrian George PNL DA
241. Secară Florin Mihail - DA
242. Sefer Cristian-George ND DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stan Ion PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stanciu Zisu PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stoica Mihaela - DA
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Stroe Radu PNL DA
260. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tararache Mihai - DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teju Sorin PNL DA
273. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
274. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PDL DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
279. Tomac Eugen - DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
285. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
286. Udrea Elena Gabriela - DA
287. Udriște Gheorghe PDL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel PNL DA
290. Varga Lucia-Ana PNL DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PDL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Vreme Valerian - DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 martie 2019, 11:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro