Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:47 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 437/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative conexe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 155 60 26 12 14 16 30 13
- voturi pentru (DA):227 151 4 - 10 13 15 29 5
- voturi împotrivă (NU):8 1 5 - 1 - - - 1
- abțineri:88 1 51 26 1 1 - 1 7
- nu au votat:3 2 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - NU
12. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL Abținere
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
33. Boghicevici Claudia PDL Abținere
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL Abținere
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Canacheu Costică PDL Abținere
44. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cernea Remus-Florinel - Abținere
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL Abținere
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL Abținere
64. Cocei Erland PNL Abținere
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL Abținere
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL Abținere
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL Abținere
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL Abținere
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL Abținere
85. Dobrinescu Traian PNL Abținere
86. Dolha Mircea PNL Abținere
87. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
90. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
91. Dragomir Maria ND DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin ALDE DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Georgescu Laura PSD DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL Abținere
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL NU
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
136. Iane Daniel PNL Abținere
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL Abținere
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL Abținere
154. Lupu Mihai PNL Abținere
155. Man Mircea PDL Abținere
156. Manda Iulian Claudiu PSD -
157. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu ALDE DA
162. Marcu Viorica PNL Abținere
163. Marian Ion Cristinel ND DA
164. Marica Petru-Sorin PSD DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihăilă Ioan PSD DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL Abținere
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati -
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina PDL Abținere
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru - Abținere
192. Muntean Mircia PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL Abținere
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
205. Niculae Aurel PSD DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL Abținere
215. Orban Ludovic PNL Abținere
216. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL Abținere
219. Paleologu Theodor - Abținere
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
232. Popa Radu Mihai PSD DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
235. Popescu Florin Aurelian - DA
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
237. Potor Călin PSD DA
238. Pușcaș Iacob PSD DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo ALDE DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL NU
253. Rotaru Răzvan - Abținere
254. Sava Andrei-Valentin PSD DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
256. Săpunaru Nini PNL Abținere
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Scarlat George PNL Abținere
259. Scutaru Adrian George PNL Abținere
260. Secară Florin Mihail PSD DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Stănișoară Mihai ALDE DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Radu ALDE DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
282. Szabó Ödön UDMR DA
283. Șcheau Ion PSD Abținere
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șoptică Costel PNL Abținere
286. Șova Lucian PSD DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
290. Tabugan Ion PSD DA
291. Taloș Mirel ALDE DA
292. Tararache Mihai - DA
293. Tămâian Ioan PNL DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin ALDE DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
299. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
303. Tomac Eugen - Abținere
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Turcan Raluca PDL Abținere
309. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
310. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel ALDE DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD NU
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
318. Vladu Iulian PDL Abținere
319. Vlase Petru Gabriel PSD DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 16:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro