Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:54 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 12/2014 pentru abrogarea art.276 din Legea nr.286/2009 privind Codul Penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:320 155 55 26 12 13 15 30 14
- voturi pentru (DA):261 154 41 - 9 13 12 29 3
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 1 - - - 3
- abțineri:54 1 14 26 2 - 3 - 8
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - NU
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL Abținere
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
32. Boghicevici Claudia PDL Abținere
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL Abținere
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
60. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL Abținere
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL Abținere
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin ALDE DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel - Abținere
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Florin PSD DA
117. Gheorghe Tinel PDL Abținere
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL Abținere
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gurzău Adrian - NU
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL Abținere
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL Abținere
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PDL Abținere
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu ALDE DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihăilă Ioan PSD DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL Abținere
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina PDL Abținere
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Movilă Petru - Abținere
189. Muntean Mircia PSD DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Nazare Alexandru PDL Abținere
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicolae Alexandri ALDE DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
202. Niculae Aurel PSD DA
203. Niculescu Dumitru ND DA
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
210. Ochi Ion PSD DA
211. Oltean Ioan PDL Abținere
212. Orban Ludovic PNL Abținere
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel ALDE DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Paleologu Theodor - Abținere
217. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
218. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
232. Popescu Florin Aurelian - Abținere
233. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
234. Potor Călin PSD DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo ALDE DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL DA
250. Rotaru Răzvan - DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Secară Florin Mihail PSD DA
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai ALDE DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Radu ALDE DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion PSD Abținere
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin ALDE DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
294. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
298. Tomac Eugen - Abținere
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL Abținere
303. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel ALDE DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Lucia-Ana PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
312. Vladu Iulian PDL Abținere
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
316. Weber Mihai PSD DA
317. Zaharcu Neviser PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
320. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 martie 2019, 2:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro