Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 69/2014 privind bugetul Camerei Deputaților pe anul 2015
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 145 49 25 11 15 16 32 11
- voturi pentru (DA):214 142 1 1 9 15 16 28 2
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - 2 - - 1 1
- abțineri:83 2 47 24 - - - 2 8
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL Abținere
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bot Octavian ALDE NU
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL Abținere
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL Abținere
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Chiriță Dumitru PSD -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL Abținere
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL Abținere
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dobrinescu Traian PNL Abținere
80. Dolha Mircea PNL Abținere
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
84. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Geantă Florian Daniel - Abținere
107. Georgescu Laura PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PDL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
116. Grama Horia PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL Abținere
119. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
120. Guran Virgil ALDE Abținere
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL Abținere
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL Abținere
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL Abținere
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PDL Abținere
152. Lupu Mihai PNL Abținere
153. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu ALDE DA
158. Marcu Viorica PNL Abținere
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL Abținere
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu PSD DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PDL Abținere
188. Negruț Clement - Abținere
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
193. Nicolae Alexandri ALDE DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru ND DA
199. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND NU
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PDL Abținere
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pardău Dumitru PNL Abținere
210. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion ALDE DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD Abținere
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
222. Popeangă Vasile PSD Abținere
223. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Potor Călin PSD DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo ALDE DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Rotaru Răzvan - Abținere
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL Abținere
240. Secară Florin Mihail PSD DA
241. Sefer Cristian-George PSD DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
244. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Stănișoară Mihai ALDE -
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
256. Stroe Radu ALDE DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL Abținere
259. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șcheau Ion PDL Abținere
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL Abținere
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
267. Tabugan Ion PSD DA
268. Taloș Mirel ALDE DA
269. Tararache Mihai - Abținere
270. Tămâian Ioan PNL Abținere
271. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
274. Teju Sorin ALDE Abținere
275. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
276. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Tîlvăr Angel PSD DA
279. Toader Mircea-Nicu PDL DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
281. Traicu Rodin PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Turcan Raluca PDL Abținere
285. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
286. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
287. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel ALDE DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
292. Varga Vasile PNL Abținere
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL Abținere
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Vreme Valerian - Abținere
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 12:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro