Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 621/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 146 50 28 10 15 15 33 11
- voturi pentru (DA):299 145 49 28 9 15 14 30 9
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1 -
- abțineri:4 - 1 - - - 1 - 2
- nu au votat:3 1 - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bot Octavian ALDE -
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE -
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - Abținere
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Geantă Florian Daniel - DA
107. Georgescu Laura PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel - DA
121. Guran Virgil ALDE DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu ALDE DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihăilă Ioan PSD DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL DA
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocioi Niculina PDL DA
181. Moisii Constantin PSD DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL DA
190. Negruț Clement - DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri ALDE DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Niculae Aurel PSD DA
200. Niculescu Dumitru ND DA
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara PSD DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Pardău Dumitru PNL DA
211. Paul Maria-Andreea PDL DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Pârgaru Ion ALDE DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
227. Potor Călin PSD DA
228. Pușcaș Iacob PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo ALDE DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Rotaru Răzvan - DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
241. Săpunaru Nini PNL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Secară Florin Mihail PSD DA
245. Sefer Cristian-George PSD DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stanciu Zisu PSD DA
255. Stancu Ionel Minoritati DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Stănișoară Mihai ALDE DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Stroe Radu ALDE DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Surdu Raluca PNL DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PDL DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Tabugan Ion PSD DA
273. Taloș Mirel ALDE DA
274. Tararache Mihai - DA
275. Tămâian Ioan PNL DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin ALDE DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
281. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Turcan Raluca PDL DA
290. Tușa Adriana Diana PDL DA
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
292. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel ALDE DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vasilică Radu Costin PSD DA
299. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
300. Vladu Iulian PDL DA
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Vreme Valerian - DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zaharcu Neviser PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 22:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro