Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 602/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Guvern nr.20/18 august 1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:306 146 49 28 11 15 15 32 10
- voturi pentru (DA):301 145 48 28 10 15 15 31 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Geantă Florian Daniel - DA
107. Georgescu Laura PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Guran Virgil ALDE DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu ALDE DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioi Niculina PDL DA
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Negruț Clement - DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri ALDE DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Niculae Aurel PSD DA
199. Niculescu Dumitru ND DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL DA
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Paul Maria-Andreea PDL DA
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion ALDE DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PDL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Potor Călin PSD DA
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo ALDE DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL DA
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Rotaru Răzvan - DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Secară Florin Mihail PSD DA
244. Sefer Cristian-George PSD DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stanciu Anghel PSD DA
253. Stanciu Zisu PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Stănișoară Mihai ALDE DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Stroe Radu ALDE DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surdu Raluca PNL DA
263. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șcheau Ion PDL DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Tabugan Ion PSD DA
272. Taloș Mirel ALDE DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin ALDE DA
279. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Turcan Raluca PDL DA
289. Tușa Adriana Diana PDL DA
290. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
291. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
292. Uricec Eugen Constantin PSD DA
293. Ursărescu Dorinel ALDE -
294. Vainer Aurel Minoritati DA
295. Varga Lucia-Ana PNL DA
296. Vasilică Radu Costin PSD DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL DA
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Vreme Valerian - DA
303. Weber Mihai PSD DA
304. Zaharcu Neviser PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro