Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 30/2014 privind educația prin sport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:306 148 50 28 11 13 13 33 10
- voturi pentru (DA):271 145 47 28 7 12 12 14 6
- voturi împotrivă (NU):29 1 1 - 4 1 - 19 3
- abțineri:5 1 2 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bot Octavian ALDE DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE NU
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Culețu Dănuț PDL DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PDL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE NU
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
91. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
92. Dumitru Georgică ALDE NU
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Florea Damian ALDE NU
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE NU
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Georgescu Laura PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PDL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL Abținere
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil ALDE NU
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE NU
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR NU
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu ALDE DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND NU
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihăilă Ioan PSD DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL DA
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocioi Niculina PDL DA
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE NU
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL DA
191. Negruț Clement - DA
192. Negruț Cornelia ALDE NU
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri ALDE DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Niculae Aurel PSD DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND NU
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL DA
210. Palașcă Viorel ALDE DA
211. Pardău Dumitru PNL DA
212. Paul Maria-Andreea PDL DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PDL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Potor Călin PSD DA
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo ALDE NU
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL DA
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Rotaru Răzvan - DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL Abținere
243. Secară Florin Mihail PSD DA
244. Sefer Cristian-George PSD DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stanciu Zisu PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Stănișoară Mihai ALDE DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Stroe Radu ALDE DA
260. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surdu Raluca PNL DA
263. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șcheau Ion PDL DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Tabugan Ion PSD NU
272. Taloș Mirel ALDE DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin ALDE NU
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL DA
283. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Turcan Raluca PDL DA
288. Tușa Adriana Diana PDL DA
289. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
290. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel ALDE NU
293. Varga Lucia-Ana PNL DA
294. Varga Vasile PNL DA
295. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
296. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
297. Vladu Iulian PDL DA
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
301. Vreme Valerian - DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zaharcu Neviser PSD DA
304. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 16 octombrie 2021, 14:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro