Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 12:50

Subiect vot: Acceptare modificare 2 PV din 03.12.2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 141 49 18 8 1 14 29 9
- voturi pentru (DA):199 137 9 - 7 - 12 27 7
- voturi împotrivă (NU):6 - 4 2 - - - - -
- abțineri:58 2 35 14 - 1 2 2 2
- nu au votat:6 2 1 2 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL Abținere
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Chebac Eugen PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL Abținere
35. Chiriță Dumitru PSD -
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Chițoiu Daniel ALDE DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana ND DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Cocei Erland PNL Abținere
47. Comșa Cornel-George - DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL Abținere
53. Culețu Dănuț PDL Abținere
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL Abținere
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Diniță Ion ALDE DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL Abținere
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrinescu Traian PNL Abținere
68. Dolha Mircea PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
72. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
73. Dragomir Maria ND DA
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin ALDE DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Georgescu Laura PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PDL Abținere
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL Abținere
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gunia Dragoș-Ionel - DA
103. Guran Virgil ALDE Abținere
104. Gust Băloșin Florentin PSD DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL NU
110. Hulea Ioan PSD DA
111. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR Abținere
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Lubanovici Mircea PDL Abținere
129. Lupu Mihai PNL Abținere
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
132. Manolache Marius PSD DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL Abținere
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
140. Mazilu Constantin PSD DA
141. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Mihăilă Ioan PSD DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Militaru Lucian PDL Abținere
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Mitrea Miron Tudor PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioi Niculina PDL Abținere
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Murgu Neagu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nazare Alexandru PDL Abținere
162. Negruț Clement - DA
163. Negruț Cornelia ALDE DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
167. Nicolae Alexandri ALDE DA
168. Nicolae Florian PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
171. Niculae Aurel PSD DA
172. Niculescu Dumitru ND DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND -
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PDL Abținere
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pardău Dumitru PNL Abținere
184. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
185. Păun Nicolae Minoritati Abținere
186. Pârgaru Ion ALDE DA
187. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
207. Roman Gheorghe PSD DA
208. Rotaru Răzvan - DA
209. Sava Andrei-Valentin PSD Abținere
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL -
211. Scarlat George PNL Abținere
212. Secară Florin Mihail PSD DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
215. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
216. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
217. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Zisu PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Stănișoară Mihai ALDE DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stragea Sorin Constantin PSD DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
227. Stroe Radu ALDE DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surdu Raluca PNL Abținere
230. Surugiu Iulian-Radu PNL -
231. Șcheau Ion PDL -
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL Abținere
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
237. Tabugan Ion PSD DA
238. Taloș Mirel ALDE DA
239. Tămâian Ioan PNL Abținere
240. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
241. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
242. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
243. Teju Sorin ALDE Abținere
244. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
245. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
246. Tiuch Cătălin PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tudose Mihai PSD DA
251. Turcan Raluca PDL Abținere
252. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
253. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
254. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel ALDE DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
259. Varga Vasile PNL Abținere
260. Vasilică Radu Costin PSD -
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
264. Vreme Valerian - DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 16 octombrie 2021, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro