Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 11:06 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 11:06

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 609/2013 privind declararea zilei de 10 Mai - sărbătoare națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:96 45 19 7 7 7 6 4 1
- voturi pentru (DA):93 43 19 7 6 7 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Baltă Mihai PSD DA
3. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
4. Benga Ioan PSD DA
5. Bîrsășteanu Florică PSD DA
6. Buican Cristian PNL DA
7. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
8. Calimente Mihăiță PNL DA
9. Cherecheș Florica PNL DA
10. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
11. Ciobanu Liliana ND DA
12. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
13. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
14. Covaci Dorel PSD DA
15. Crăciunescu Grigore PNL DA
16. Cristea Victor PSD DA
17. Cristian Horia PNL DA
18. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
19. Culețu Dănuț PDL DA
20. Cupșa Ioan PNL DA
21. Dalca Ștefan-Petru ND DA
22. Dascălu Constantin PDL DA
23. Delureanu Virgil PSD DA
24. Diniță Ion ALDE DA
25. Doboș Anton PNL DA
26. Dobre Victor Paul PNL DA
27. Dolha Mircea PNL DA
28. Dolineaschi Andrei PSD DA
29. Dragomir Maria ND DA
30. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
31. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
32. Emacu Gheorghe PSD DA
33. Eparu Ion PSD DA
34. Erdei Dolóczki István UDMR DA
35. Fejér László-Ődőn UDMR DA
36. Frăticiu Gheorghe PSD DA
37. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
38. Georgescu Laura PSD DA
39. Gheorghe Tinel PDL DA
40. Grecea Maria PNL DA
41. Gudu Vasile PDL DA
42. Hulea Ioan PSD DA
43. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
44. Ionescu Aurelian ALDE DA
45. Iordache Florin PSD NU
46. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
47. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
48. Itu Cornel PSD DA
49. Kereskényi Gábor UDMR DA
50. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
51. Longher Ghervazen Minoritati DA
52. Lupu Mihai PNL DA
53. Manolescu Oana Minoritati DA
54. Marian Ion Cristinel ND DA
55. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
56. Mihăilă Ioan PSD DA
57. Mincă Liliana ND DA
58. Mircovici Niculae Minoritati DA
59. Mitrea Miron Tudor PSD DA
60. Mîrza Gavril PSD DA
61. Mocioi Niculina PDL DA
62. Munteanu Ioan PSD DA
63. Niculae Aurel PSD DA
64. Niculescu Dumitru ND DA
65. Nistor Laurențiu PSD DA
66. Nistor Marioara PSD DA
67. Niță Emil PSD DA
68. Pambuccian Varujan Minoritati DA
69. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
70. Peia Ninel PSD DA
71. Petrea Dorin Silviu PSD DA
72. Popa Octavian-Marius PNL DA
73. Popeangă Vasile PSD DA
74. Răducanu Ion PSD DA
75. Roman Cristian-Constantin PDL DA
76. Săpunaru Nini PNL DA
77. Scarlat George PNL DA
78. Seres Dénes UDMR DA
79. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
80. Solomon Adrian PSD NU
81. Stan Ioan PSD DA
82. Stănescu Alexandru PSD DA
83. Stragea Sorin Constantin PSD DA
84. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
85. Szabó Ödön UDMR DA
86. Șoptică Costel PNL DA
87. Tararache Mihai - DA
88. Tîlvăr Angel PSD DA
89. Tudorache Daniel PSD DA
90. Uricec Eugen Constantin PSD DA
91. Varga Lucia-Ana PNL DA
92. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
93. Vlădoiu Aurel PSD DA
94. Zaharcu Neviser PSD DA
95. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
96. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 4:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro