Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 16:49

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 568/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:206 105 40 14 7 10 10 14 6
- voturi pentru (DA):70 4 38 14 5 3 - 1 5
- voturi împotrivă (NU):127 101 2 - 1 2 8 13 -
- abțineri:9 - - - 1 5 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD NU
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
14. Benga Ioan PSD NU
15. Berci Vasile PNL DA
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PDL DA
20. Bucur Constantin-Alin PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Canacheu Costică PDL DA
26. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
27. Călin Ion PSD NU
28. Cernea Remus-Florinel - DA
29. Chebac Eugen PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
32. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
33. Cioată Cezar ALDE NU
34. Ciobanu Gheorghe PSD NU
35. Ciobanu Liliana ND Abținere
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Ciurariu Florin PNL DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Comșa Cornel-George - Abținere
41. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Covaci Dorel PSD NU
44. Crăciunescu Grigore PNL NU
45. Cristea Victor PSD NU
46. Cristian Horia PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Culețu Dănuț PDL DA
49. Cupă Ion ALDE NU
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dalca Ștefan-Petru ND DA
52. Dascălu Constantin PDL DA
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Delureanu Virgil PSD NU
55. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
56. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
57. Dima Toader PSD NU
58. Diniță Ion ALDE NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Maria ND DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD NU
69. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
70. Emacu Gheorghe PSD NU
71. Enache Marian PSD NU
72. Eparu Ion PSD NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Firczak Gheorghe Minoritati NU
75. Florea Daniel PSD NU
76. Fonta Nuțu PSD DA
77. Frăticiu Gheorghe PSD NU
78. Galan Constantin ALDE NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Georgescu Laura PSD NU
81. Gheorghe Tinel PDL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
83. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
84. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
85. Grama Horia PSD NU
86. Gudu Vasile PDL DA
87. Harbuz Liviu PSD NU
88. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
89. Horga Vasile PNL DA
90. Hulea Ioan PSD NU
91. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Iordache Florin PSD NU
97. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
98. Iriza Scarlat PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
101. Kerekes Károly UDMR Abținere
102. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
103. Khraibani Camelia PSD NU
104. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
105. Manolescu Oana Minoritati Abținere
106. Marian Ion Cristinel ND DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Marin Gheorghe PSD NU
109. Marocico Ion Minoritati NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR Abținere
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
113. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
114. Melinte Ion PSD NU
115. Mihai Aurelian - DA
116. Mihăilă Ioan PSD NU
117. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Militaru Lucian PDL DA
120. Mincă Liliana ND DA
121. Mircovici Niculae Minoritati NU
122. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD NU
124. Mîrza Gavril PSD NU
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocioi Niculina PDL DA
127. Moldovan Ioan ALDE NU
128. Moldovan Iosif UDMR Abținere
129. Muntean Mircia PSD NU
130. Munteanu Ioan PSD NU
131. Nassar Rodica PSD NU
132. Necula Cosmin PSD NU
133. Negruț Clement - DA
134. Negruț Cornelia ALDE NU
135. Nichita Cristina PSD NU
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Florian PSD NU
138. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
139. Niculae Aurel PSD NU
140. Niculescu Dumitru ND NU
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
142. Nistor Marioara PSD NU
143. Niță Emil PSD NU
144. Nosa Iuliu PSD NU
145. Ochi Ion PSD NU
146. Oltean Ioan PDL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Pană Adriana-Doina PSD NU
149. Paul Maria-Andreea PDL DA
150. Petrea Dorin Silviu PSD NU
151. Popa Octavian-Marius PNL DA
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Pușcaș Iacob PSD NU
154. Răducanu Ion PSD NU
155. Rădulescu Romeo ALDE NU
156. Rățoi Neculai PSD NU
157. Roman Gheorghe PSD NU
158. Roman Petre PNL DA
159. Roman Victor PSD NU
160. Rotaru Răzvan - DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
164. Sefer Cristian-George PSD NU
165. Seres Dénes UDMR NU
166. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
167. Simedru Dan Coriolan PNL DA
168. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
169. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Stan Ioan PSD NU
172. Stanciu Zisu PSD NU
173. Stancu Ionel Minoritati NU
174. Stativă Irinel Ioan PSD NU
175. Stănescu Alexandru PSD NU
176. Stragea Sorin Constantin PSD NU
177. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
178. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șimon Gheorghe PSD NU
181. Șoptică Costel PNL DA
182. Șova Lucian PSD NU
183. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
184. Tabugan Ion PSD DA
185. Tămâian Ioan PNL NU
186. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
187. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
188. Teju Sorin ALDE NU
189. Tiuch Cătălin PSD NU
190. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
191. Traicu Rodin PSD NU
192. Tudorache Daniel PSD NU
193. Tudorie Violeta PSD NU
194. Tudose Mihai PSD NU
195. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
196. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
197. Uricec Eugen Constantin PSD NU
198. Ursărescu Dorinel ALDE NU
199. Varga Lucia-Ana PNL DA
200. Vasilică Radu Costin PSD NU
201. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
202. Vladu Iulian PDL DA
203. Zaharcu Neviser PSD NU
204. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
206. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 10:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro