Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 17:47 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 17:47

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:193 84 42 15 1 15 14 19 3
- voturi pentru (DA):67 2 40 15 1 1 3 2 3
- voturi împotrivă (NU):120 80 - - - 14 9 17 -
- abțineri:4 2 - - - - 2 - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Ioan PSD NU
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PDL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bónis István UDMR NU
22. Borbély László UDMR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Cernea Remus-Florinel - DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
33. Ciobanu Gheorghe PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Comșa Cornel-George - DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD NU
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cristea Victor PSD NU
42. Cristian Horia PNL DA
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
44. Culețu Dănuț PDL DA
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Daea Petre PSD NU
48. Dalca Ștefan-Petru ND DA
49. Dascălu Constantin PDL DA
50. Delureanu Virgil PSD NU
51. Dima Toader PSD NU
52. Dîrzu Ioan PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrinescu Traian PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Dragomir Viorel Marian PSD NU
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
61. Eparu Ion PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Fejér László-Ődőn UDMR NU
64. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
65. Florea Damian ALDE NU
66. Florea Daniel PSD NU
67. Frăticiu Gheorghe PSD NU
68. Galan Constantin ALDE NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
71. Găină Mihăiță PSD NU
72. Georgescu Laura PSD NU
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Tinel PDL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
76. Ghiveciu Marian PSD NU
77. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Gudu Vasile PDL DA
80. Guran Virgil ALDE DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Horga Vasile PNL DA
84. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Ionescu Aurelian ALDE NU
90. Iordache Florin PSD NU
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
94. Kelemen Hunor UDMR NU
95. Kerekes Károly UDMR NU
96. Kereskényi Gábor UDMR NU
97. Khraibani Camelia PSD NU
98. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
99. Man Mircea PDL DA
100. Manolescu Oana Minoritati NU
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marcu Nicu ALDE NU
103. Marica Petru-Sorin PSD NU
104. Marin Gheorghe PSD NU
105. Marocico Ion Minoritati DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
108. Máté András-Levente UDMR NU
109. Melinte Ion PSD NU
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
112. Militaru Lucian PDL DA
113. Mircovici Niculae Minoritati NU
114. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
116. Mîrza Gavril PSD NU
117. Mocanu Adrian PSD DA
118. Moldovan Ioan ALDE NU
119. Moldovan Iosif UDMR NU
120. Molnar Zsolt UDMR NU
121. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
122. Muntean Mircia PSD NU
123. Munteanu Ioan PSD NU
124. Nassar Rodica PSD NU
125. Nazare Alexandru PDL DA
126. Necula Cosmin PSD NU
127. Nichita Cristina PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Alexandri ALDE DA
130. Nicolae Florian PSD NU
131. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paul Maria-Andreea PDL DA
138. Pârgaru Ion ALDE NU
139. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
140. Popa Octavian-Marius PNL DA
141. Popeangă Vasile PSD DA
142. Rădulescu Constantin PSD NU
143. Rădulescu Romeo ALDE NU
144. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
145. Roman Cristian-Constantin PDL DA
146. Roman Gheorghe PSD NU
147. Roman Ioan Sorin PSD NU
148. Roman Petre PNL DA
149. Roman Victor PSD NU
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
153. Scarlat George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR NU
155. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
156. Simedru Dan Coriolan PNL DA
157. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
158. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
159. Solomon Adrian PSD NU
160. Stan Ioan PSD NU
161. Stanciu Zisu PSD NU
162. Stancu Ionel Minoritati NU
163. Stativă Irinel Ioan PSD NU
164. Stănescu Alexandru PSD NU
165. Stragea Sorin Constantin PSD NU
166. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
167. Szabó Ödön UDMR NU
168. Șimon Gheorghe PSD NU
169. Șoptică Costel PNL DA
170. Șova Lucian PSD NU
171. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
172. Tămâian Ioan PNL DA
173. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
174. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
175. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
176. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
177. Traicu Rodin PSD NU
178. Tudorie Violeta PSD NU
179. Turcan Raluca PDL DA
180. Țîmpău Radu Bogdan PNL -
181. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
182. Uricec Eugen Constantin PSD NU
183. Ursărescu Dorinel ALDE NU
184. Vainer Aurel Minoritati NU
185. Varga Lucia-Ana PNL DA
186. Varga Vasile PNL DA
187. Vasilică Radu Costin PSD NU
188. Vladu Iulian PDL DA
189. Vlădoiu Aurel PSD NU
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
191. Zaharcu Neviser PSD NU
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
193. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 4:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro