Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 18:05 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 18:05

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:247 115 46 19 6 16 13 25 7
- voturi pentru (DA):164 109 2 - 6 13 10 22 2
- voturi împotrivă (NU):69 2 42 19 - 1 2 - 3
- abțineri:9 1 2 - - 2 1 1 2
- nu au votat:5 3 - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR NU
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD -
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR Abținere
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calotă Florică Ică ALDE -
38. Canacheu Costică PDL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
40. Călin Ion PSD Abținere
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Costin Gheorghe PNL NU
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL NU
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dascălu Constantin PDL NU
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Diniță Ion ALDE DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL NU
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrinescu Traian PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragomir Gheorghe PNL NU
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati NU
86. Florea Damian ALDE Abținere
87. Florea Daniel PSD DA
88. Fonta Nuțu PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PDL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gudu Vasile PDL NU
99. Gunia Dragoș-Ionel - NU
100. Harbuz Liviu PSD DA
101. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
102. Holban Titi PSD DA
103. Horga Vasile PNL NU
104. Hulea Ioan PSD DA
105. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
106. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Ionescu Aurelian ALDE DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
113. Iriza Scarlat PSD DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
119. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
120. Man Mircea PDL NU
121. Manolescu Oana Minoritati NU
122. Marcoci Vlad PSD DA
123. Marcu Nicu ALDE DA
124. Marian Ion Cristinel ND DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Marin Gheorghe PSD DA
127. Marocico Ion Minoritati DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
132. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
133. Melinte Ion PSD DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Mihăilă Ioan PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Militaru Lucian PDL NU
138. Mincă Liliana ND DA
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
141. Mitrea Miron Tudor PSD DA
142. Mîrza Gavril PSD DA
143. Mocanu Adrian PSD DA
144. Mocanu Vasile PSD DA
145. Moisii Constantin PSD DA
146. Moldovan Ioan ALDE DA
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Molnar Zsolt UDMR DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
150. Muntean Mircia PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Murgu Neagu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Necula Cosmin PSD DA
155. Negruț Clement - NU
156. Negruț Cornelia ALDE DA
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
158. Nichita Cristina PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Alexandri ALDE DA
161. Nicolae Florian PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
163. Niculae Aurel PSD DA
164. Niculescu Dumitru ND DA
165. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
166. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Nistor Marioara PSD DA
169. Niță Emil PSD DA
170. Ochi Ion PSD DA
171. Oltean Ioan PDL NU
172. Oros Nechita-Adrian PNL NU
173. Palașcă Viorel ALDE DA
174. Palăr Ionel PNL NU
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paul Maria-Andreea PDL NU
178. Petrea Dorin Silviu PSD DA
179. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
181. Popa Octavian-Marius PNL NU
182. Popeangă Vasile PSD NU
183. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
184. Potor Călin PSD DA
185. Pușcaș Iacob PSD DA
186. Răducanu Ion PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Romeo ALDE DA
189. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
190. Roman Cristian-Constantin PDL NU
191. Roman Gheorghe PSD DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Roman Petre PNL NU
194. Roman Victor PSD DA
195. Rotaru Răzvan - NU
196. Săpunaru Nini PNL NU
197. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
198. Scarlat George PNL NU
199. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
200. Secară Florin Mihail PSD DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
203. Simedru Dan Coriolan PNL NU
204. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
205. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stan Ioan PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Stănișoară Mihai ALDE DA
211. Stragea Sorin Constantin PSD DA
212. Stroe Radu ALDE DA
213. Surdu Raluca PNL NU
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
219. Tabugan Ion PSD NU
220. Taloș Mirel ALDE DA
221. Tararache Mihai - DA
222. Tămâian Ioan PNL NU
223. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
224. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
225. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
226. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
227. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
228. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
229. Traicu Rodin PSD DA
230. Turcan Raluca PDL NU
231. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
232. Udrea Elena Gabriela - Abținere
233. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
234. Uricec Eugen Constantin PSD DA
235. Ursărescu Dorinel ALDE DA
236. Vainer Aurel Minoritati DA
237. Varga Lucia-Ana PNL NU
238. Varga Vasile PNL NU
239. Vasilică Radu Costin PSD DA
240. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
241. Vladu Iulian PDL NU
242. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zaharcu Neviser PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
247. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro