Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 18:34 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 18:34

Subiect vot: PL 436/2014 ama.14
PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:225 113 33 23 6 12 11 21 6
- voturi pentru (DA):155 109 - - 6 11 7 21 1
- voturi împotrivă (NU):62 1 32 23 - - 1 - 5
- abțineri:6 1 1 - - 1 3 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL NU
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Berci Vasile PNL NU
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PDL NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Canacheu Costică PDL NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - NU
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chiriță Dumitru PSD -
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar ALDE DA
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciurariu Florin PNL NU
40. Cocei Erland PNL NU
41. Codîrlă Liviu PSD DA
42. Comșa Cornel-George - DA
43. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
44. Costin Gheorghe PNL NU
45. Covaci Dorel PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL NU
47. Cristea Victor PSD DA
48. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
49. Culețu Dănuț PDL NU
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Daea Petre PSD DA
52. Dascălu Constantin PDL NU
53. Delureanu Virgil PSD DA
54. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
55. Dima Toader PSD DA
56. Diniță Ion ALDE DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
60. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
61. Dragomir Gheorghe PNL NU
62. Dragomir Maria ND DA
63. Dragomir Viorel Marian PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
67. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Fejér László-Ődőn UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Fonta Nuțu PSD DA
76. Frăticiu Gheorghe PSD DA
77. Galan Constantin ALDE DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Geantă Florian Daniel - NU
82. Georgescu Laura PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
84. Gheorghe Florin PSD DA
85. Gheorghe Tinel PDL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiveciu Marian PSD DA
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
89. Gudu Vasile PDL NU
90. Guran Virgil ALDE DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Holban Titi PSD DA
93. Horga Vasile PNL NU
94. Hulea Ioan PSD DA
95. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ionescu Aurelian ALDE DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iriza Scarlat PSD DA
101. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
102. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Kereskényi Gábor UDMR DA
105. Khraibani Camelia PSD DA
106. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
107. Man Mircea PDL NU
108. Manda Iulian Claudiu PSD DA
109. Manolescu Oana Minoritati Abținere
110. Marcoci Vlad PSD DA
111. Marcu Nicu ALDE DA
112. Marian Ion Cristinel ND DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Marin Gheorghe PSD DA
115. Marocico Ion Minoritati NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mazilu Constantin PSD DA
119. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
120. Melinte Ion PSD DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
122. Mihăilă Ioan PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Militaru Lucian PDL NU
125. Mincă Liliana ND DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Mitrea Miron Tudor PSD DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Moisii Constantin PSD DA
132. Moldovan Ioan ALDE DA
133. Moldovan Iosif UDMR DA
134. Molnar Zsolt UDMR DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Murgu Neagu PSD DA
138. Nazare Alexandru PDL NU
139. Necula Cosmin PSD DA
140. Negruț Clement - NU
141. Negruț Cornelia ALDE DA
142. Nichita Cristina PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL NU
144. Nicolae Florian PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
146. Niculae Aurel PSD DA
147. Niculescu Dumitru ND DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Nistor Marioara PSD DA
151. Niță Emil PSD DA
152. Ochi Ion PSD DA
153. Oltean Ioan PDL NU
154. Oros Nechita-Adrian PNL NU
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paul Maria-Andreea PDL NU
158. Petrescu Petre PSD NU
159. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
160. Popa Octavian-Marius PNL NU
161. Popescu Dan-Cristian PDL NU
162. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
163. Potor Călin PSD DA
164. Preda Cezar-Florin PDL NU
165. Răducanu Ion PSD DA
166. Rădulescu Romeo ALDE DA
167. Rățoi Neculai PSD DA
168. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
169. Roman Cristian-Constantin PDL NU
170. Roman Gheorghe PSD DA
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roman Petre PNL NU
173. Roman Victor PSD -
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Răzvan - NU
176. Săpunaru Nini PNL NU
177. Scarlat George PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
179. Secară Florin Mihail PSD DA
180. Sefer Cristian-George PSD DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
183. Simedru Dan Coriolan PNL NU
184. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Stan Ioan PSD DA
187. Stanciu Zisu PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Stănișoară Mihai ALDE DA
191. Stragea Sorin Constantin PSD DA
192. Stroe Radu ALDE DA
193. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
194. Surdu Raluca PNL NU
195. Szabó Ödön UDMR Abținere
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
199. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
200. Tabugan Ion PSD DA
201. Taloș Mirel ALDE DA
202. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
203. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
204. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
205. Toader Mircea-Nicu PDL NU
206. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
207. Traicu Rodin PSD DA
208. Tudorie Violeta PSD DA
209. Turcan Raluca PDL NU
210. Tușa Adriana Diana PDL NU
211. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
212. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
213. Uricec Eugen Constantin PSD DA
214. Ursărescu Dorinel ALDE DA
215. Varga Lucia-Ana PNL NU
216. Varga Vasile PNL NU
217. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
218. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
219. Vladu Iulian PDL NU
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zaharcu Neviser PSD DA
224. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 10:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro