Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2015 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 3 februarie 2015, ora 11:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 469/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.54/2014 privind modificarea art.7 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.125/2006 pentru aprobarea schemelor de plăți directe și plăți naționale directe complementare, care se acordă în agricultură începînd cu anul 2007, și pentru modificarea art.2 din Legea nr.36/1991 privind societățile agricole și alte forme de asociere în agricultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:260 116 77 7 15 10 26 9
- voturi pentru (DA):258 116 75 7 15 10 26 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bot Octavian ALDE DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor ND DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Culețu Dănuț PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Guran Virgil ALDE DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan PSD DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Iriza Scarlat PSD DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Man Mircea PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Nicu ALDE DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Mihai Aurelian - DA
144. Mihăilă Ioan PSD DA
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Militaru Lucian PNL DA
148. Mincă Liliana ND DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Moisii Constantin PSD DA
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Moldovan Iosif UDMR DA
157. Molnar Zsolt UDMR DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru - DA
161. Muntean Mircia PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri ALDE DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Pardău Dumitru PNL DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Păun Nicolae Minoritati DA
189. Pârgaru Ion ALDE DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Pușcaș Iacob PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Reuer Elena-Ramona PNL DA
204. Roman Gheorghe PSD DA
205. Roman Petre PNL DA
206. Roșca Lucreția PSD DA
207. Rotaru Răzvan - DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Secară Florin Mihail PSD DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Stănișoară Mihai ALDE DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stoica Mihaela - DA
225. Stragea Sorin Constantin PSD DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Stroe Radu ALDE DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tămâian Ioan PNL DA
236. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
237. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
238. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
239. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
240. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
241. Tiuch Cătălin PSD DA
242. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
243. Traicu Rodin PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Tușa Adriana Diana PNL DA
247. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
248. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
249. Ursărescu Dorinel ALDE DA
250. Vainer Aurel Minoritati DA
251. Varga Lucia-Ana PNL DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
254. Vladu Iulian PNL DA
255. Vlase Petru Gabriel PSD DA
256. Vlădoiu Aurel PSD DA
257. Zaharcu Neviser PSD DA
258. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
260. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 19:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro