Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.04.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 aprilie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 204/2006 privind modificarea Legii 303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 57 49 17 32 17 13 7 7
- voturi pentru (DA):186 53 49 14 28 17 12 7 6
- voturi împotrivă (NU):8 3 - - 3 - 1 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PC DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L -
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Ardelean Lia PC NU
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM -
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Codîrlă Liviu PRM DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Dan Iosif PSD DA
44. Diaconescu Marin - NU
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Dumitru PRM DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Zamfir - DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Duțu Stelian PD-L DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PC DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
60. Fenechiu Relu PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD NU
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Glăvan Ștefan PC DA
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hanganu Romeo Octavian PC DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hoinaru Marian PNL DA
78. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PSD DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iustian Mircea Teodor PNL DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lari-Iorga Leonida - DA
91. Lificiu Petru - DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Man Mircea PD-L NU
95. Manda Iulian Claudiu PSD DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Mitrea Manuela PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mînzînă Ion PRM DA
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PNL DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Movilă Petru PD-L DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PNL DA
128. Olarean Aurel PD-L DA
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Palăr Ionel PNL DA
132. Pardău Dumitru PNL DA
133. Pascu Bogdan PC DA
134. Pavelescu Aurelian - DA
135. Paveliu Marian Sorin PNL DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Daniela PC DA
141. Popa Nicolae PC DA
142. Popescu Florin Aurelian PNL DA
143. Popescu Ionica Constanța PC DA
144. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
145. Preda Cezar-Florin PD-L DA
146. Preda Ion PNL DA
147. Pruteanu Vasile PNL DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
149. Pupeză Viorel PSD DA
150. Pușcaș Vasile PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Racoceanu Viorel PD-L DA
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Raicu Romeo Marius PD-L DA
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Rușanu Dan Radu PNL DA
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu Gabriel PNL DA
161. Sandu-Capră Mihai PNL DA
162. Sasu Ion PSD DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Sârb Gheorghe PSD NU
166. Sârbu Marian PSD DA
167. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Soporan Vasile Filip PSD DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM DA
173. Stoica Ion - DA
174. Strungă Emil PNL DA
175. Szekely Levente Csaba UDMR DA
176. Știrbeț Cornel PNL DA
177. Tabără Valeriu PD-L DA
178. Tamás Sándor UDMR DA
179. Tămagă Constantin PSD NU
180. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
181. Tărniceru Petru PSD DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Todoran Pavel PSD DA
184. Toma Florentina Marilena PSD DA
185. Toma Horia-Victor PNL DA
186. Tudor Constantin PC DA
187. Tudor Marcu PRM DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
189. Ungureanu Petre PNL DA
190. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
191. Ursărescu Dorinel PNL DA
192. Varga Attila UDMR DA
193. Vălean Adina Ioana PNL DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Voicu Cătălin PSD DA
196. Voinea Florea PSD DA
197. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
199. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro