Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 159 94 8 12 16 26 19
- voturi pentru (DA):208 153 6 3 9 8 26 3
- voturi împotrivă (NU):97 4 80 2 - 1 - 10
- abțineri:27 1 7 3 3 7 - 6
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR Abținere
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL Abținere
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriță Dumitru - DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL NU
61. Cocei Erland PNL NU
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
68. Crăciunescu Grigore PNL NU
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL NU
72. Culețu Dănuț PNL NU
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
77. Dascălu Constantin PNL NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL NU
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL NU
86. Dobrinescu Traian PNL NU
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
90. Dragomir Gheorghe PNL NU
91. Dragomir Maria - NU
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul - Abținere
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - NU
118. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PNL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL NU
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PNL NU
131. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
132. Guran Virgil - Abținere
133. Gurzău Adrian - NU
134. Gust Băloșin Florentin - Abținere
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
138. Holban Titi PSD DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan PSD DA
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL NU
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PNL NU
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PNL NU
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat - DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lupu Mihai PNL NU
164. Man Mircea PNL NU
165. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati NU
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Viorica PNL NU
170. Marian Ion Cristinel ND DA
171. Marica Petru-Sorin PSD DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Marin Laura PSD DA
174. Marocico Ion Minoritati Abținere
175. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
180. Melinte Ion PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian PNL NU
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Mincă Liliana ND NU
186. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Moisii Constantin PSD DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru - NU
195. Murgu Neagu PSD DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PNL NU
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement - NU
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL NU
205. Nicolae Alexandri PNL NU
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PSD DA
211. Niculescu Dumitru - DA
212. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara PSD DA
216. Niță Constantin PSD DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PNL DA
222. Orban Ludovic PNL NU
223. Oros Nechita-Adrian PNL NU
224. Palașcă Viorel ALDE DA
225. Palăr Ionel PNL NU
226. Paleologu Theodor PNL NU
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Pardău Dumitru PNL Abținere
230. Paul Maria-Andreea PNL NU
231. Păun Nicolae Minoritati DA
232. Pârgaru Ion ALDE DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD NU
235. Petrescu Petre - NU
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
238. Plumb Rovana PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Ponta Victor-Viorel PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL NU
244. Popa Radu Mihai - Abținere
245. Popeangă Vasile PSD -
246. Popescu Dan-Cristian PNL NU
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
249. Preda Cezar-Florin PNL NU
250. Pușcaș Iacob PSD DA
251. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rădulescu Romeo ALDE DA
256. Rățoi Neculai PSD DA
257. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
258. Rizea Cristian PSD DA
259. Roman Cristian-Constantin PNL NU
260. Roman Gheorghe PSD DA
261. Roman Victor PSD DA
262. Roșca Lucreția PSD DA
263. Rotaru Răzvan - NU
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
266. Săpunaru Nini PNL NU
267. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
268. Scarlat George PNL NU
269. Secară Florin Mihail PSD NU
270. Sefer Cristian-George PSD DA
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL NU
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stan Ion PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati Abținere
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Stănișoară Mihai ALDE DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
286. Stroe Radu PSD DA
287. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL Abținere
290. Surugiu Iulian-Radu PNL -
291. Șcheau Ion PNL DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL NU
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
297. Tabugan Ion PSD NU
298. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
299. Tararache Mihai - NU
300. Tămâian Ioan PNL NU
301. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PNL NU
309. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PNL NU
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
317. Udriște Gheorghe PNL NU
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel ALDE DA
320. Vainer Aurel Minoritati Abținere
321. Varga Lucia-Ana PNL NU
322. Varga Vasile PNL Abținere
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PNL NU
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Vreme Valerian PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
334. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 17:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro