Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2015 > 17:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 martie 2015, ora 17:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 548/2014 pentru întărirea disciplinei financiare privind operațiunile de încasări și plăți în numerar și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.193/2002 privind introducerea sistemelor moderne de plată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 141 86 7 17 14 22 14
- voturi pentru (DA):205 140 6 7 14 13 21 4
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - -
- abțineri:92 1 77 - 3 1 - 10
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL Abținere
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL Abținere
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - Abținere
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cocei Erland PNL Abținere
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Costin Gheorghe PNL Abținere
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PNL Abținere
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL Abținere
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL Abținere
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL Abținere
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
86. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
87. Dragomir Maria - Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
91. Dumbrăvanu Paul - Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL Abținere
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL Abținere
119. Guran Virgil - Abținere
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Horga Vasile PNL Abținere
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL Abținere
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL Abținere
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL Abținere
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - Abținere
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL Abținere
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Negruț Clement - DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculae Aurel PSD DA
193. Niculescu Dumitru - DA
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL Abținere
203. Orban Ludovic PNL Abținere
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Palăr Ionel PNL Abținere
207. Paleologu Theodor PNL Abținere
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pană Adriana-Doina PSD DA
210. Pardău Dumitru PNL Abținere
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion ALDE DA
213. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
223. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo ALDE DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Rotaru Răzvan - Abținere
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
238. Săpunaru Nini PNL Abținere
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL Abținere
241. Secară Florin Mihail PSD Abținere
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stanciu Zisu PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
255. Stroe Radu PSD DA
256. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
257. Surdu Raluca PNL Abținere
258. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
259. Szabó Ödön UDMR Abținere
260. Șcheau Ion PNL Abținere
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL Abținere
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
266. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
267. Tararache Mihai PNL Abținere
268. Tămâian Ioan PNL Abținere
269. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
278. Tomac Eugen - DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Turcan Raluca PNL Abținere
283. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
285. Udriște Gheorghe PNL Abținere
286. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel ALDE DA
289. Vainer Aurel Minoritati DA
290. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PNL Abținere
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
301. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 aprilie 2018, 18:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro