Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2006 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2006, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 203/2006 privind modificarea Legii nr.84 din 24 iulie 1995, Legea învățământului, republicată, cu modificările și completările ulterioare
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:221 70 55 18 36 14 14 7 7
- voturi pentru (DA):109 67 15 17 1 4 - 1 4
- voturi împotrivă (NU):102 2 36 1 33 9 13 5 3
- abțineri:8 1 2 - 2 1 1 1 -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC NU
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL NU
10. Andronescu Ecaterina PSD NU
11. Antal Árpád-András UDMR NU
12. Antal István UDMR NU
13. Ardelean Lia PC NU
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
21. Bejinariu Eugen - NU
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L NU
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L NU
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Crețu Gabriela PSD DA
52. Dan Iosif PSD DA
53. Diaconescu Renică PC NU
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL NU
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Eserghep Gelil PRM NU
67. Faina Constantin PC NU
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL NU
70. Firczak Gheorghe Minoritati NU
71. Florea Damian PC NU
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL NU
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL NU
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
81. Ghișe Ioan PNL NU
82. Glăvan Ștefan PC NU
83. Gonțea Ion PD-L NU
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL NU
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Igaș Traian Constantin PD-L NU
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kerekes Károly UDMR NU
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR Abținere
100. Lambrino Radu PD-L NU
101. Luchian Ion PNL NU
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L NU
104. Manta Pantelimon PC NU
105. Marian Dan Mihai PNL NU
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD Abținere
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR NU
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihalache Sorin Dan PSD DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L NU
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L NU
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PNL NU
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
133. Movilă Petru PD-L NU
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Muscă Monica Octavia PNL Abținere
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
141. Niță Constantin PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel PNL NU
144. Olarean Aurel PD-L NU
145. Oltean Ioan PD-L NU
146. Olteanu Bogdan PNL NU
147. Ovidenie Costel - DA
148. Palăr Ionel PNL NU
149. Pardău Dumitru PNL -
150. Paveliu Marian Sorin PNL NU
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Daniela PC NU
154. Popa Nicolae PC NU
155. Popescu Dan Ioan PSD DA
156. Popescu Florin Aurelian PNL NU
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
158. Preda Cezar-Florin PD-L NU
159. Preda Ion PNL DA
160. Pruteanu Vasile PNL NU
161. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
162. Pupeză Viorel PSD DA
163. Pușcaș Vasile PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Racoceanu Viorel PD-L NU
166. Rădulescu Cristian PD-L NU
167. Rogin Marius PD-L NU
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rușanu Dan Radu PNL NU
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel PNL NU
174. Sandu-Capră Mihai PNL NU
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârb Gheorghe PSD NU
178. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
179. Sârbu Mugurel Liviu - NU
180. Scutaru Adrian George PNL NU
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Severin Adrian PSD DA
183. Sóki Béla UDMR NU
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ion PSD DA
186. Stanciu Anghel PSD DA
187. Stănescu Cristian PRM DA
188. Stănescu Mircea PD-L NU
189. Stănișoară Mihai PD-L NU
190. Stoica Ion - NU
191. Strungă Emil PNL NU
192. Știrbeț Cornel PNL NU
193. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tabără Valeriu PD-L DA
196. Tămagă Constantin PSD DA
197. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
198. Timiș Ioan PSD DA
199. Todoran Pavel PSD DA
200. Toma Florentina Marilena PSD DA
201. Toma Horia-Victor PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR NU
203. Tudor Constantin PC NU
204. Turcan Raluca PNL Abținere
205. Țundrea Ioan PC NU
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș PNL NU
208. Ungureanu Petre PNL -
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
210. Ursărescu Dorinel PNL NU
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vălean Adina Ioana PNL DA
213. Văsioiu Horia PD-L NU
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Cătălin PSD DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
218. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
220. Zegrean Augustin PD-L NU
221. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro