Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 378/2015 pentru completarea Legii nr.67/2004, privind alegerea autorităților administrației publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:311 159 78 10 13 14 23 14
- voturi pentru (DA):307 159 78 10 13 14 22 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul - Abținere
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - Abținere
120. Gurzău Adrian ND DA
121. Gust Băloșin Florentin - DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE -
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PNL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL DA
171. Moisii Constantin PSD DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru ND DA
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculae Aurel PSD DA
193. Niculescu Dumitru - DA
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PNL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PNL DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Paul Maria-Andreea PNL DA
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion PSD DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre - DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
219. Plumb Rovana PSD DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Ponta Victor-Viorel PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Potor Călin PSD DA
228. Preda Cezar-Florin PNL DA
229. Pușcaș Iacob PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo - DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PNL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
243. Săpunaru Nini PNL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Sefer Cristian-George PSD DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stoica Mihaela - DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Stroe Radu PSD DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PNL DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
275. Tararache Mihai PNL DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PNL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tușa Adriana Diana PNL DA
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
292. Udriște Gheorghe PNL DA
293. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel ALDE DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Lucia-Ana PNL DA
298. Varga Vasile PNL DA
299. Vasilică Radu Costin PSD DA
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PNL DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
305. Vreme Valerian PSD DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Zaharcu Neviser PSD DA
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
311. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 martie 2019, 23:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro