Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:51

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 490/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.69/2000 a educației fizice și sportului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:276 138 81 12 7 12 17 9
- voturi pentru (DA):176 134 2 8 7 8 16 1
- voturi împotrivă (NU):93 4 78 4 - 1 - 6
- abțineri:6 - 1 - - 3 - 2
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Boghicevici Claudia PNL NU
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Calimente Mihăiță PNL NU
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciurariu Florin PNL NU
48. Cocei Erland PNL NU
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
51. Costin Gheorghe PNL NU
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Dascălu Constantin PNL NU
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrinescu Traian PNL NU
68. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
69. Dolineaschi Andrei PSD DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumbrăvanu Paul - Abținere
77. Dumitru Georgică ALDE -
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD NU
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghe Florin PSD NU
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL NU
103. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
104. Guran Virgil - NU
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL NU
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
112. Iane Daniel PNL NU
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PNL NU
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
121. Itu Cornel PSD DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lupu Mihai PNL NU
127. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
128. Manolache Marius PSD DA
129. Manolescu Oana Minoritati Abținere
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marcu Viorica PNL NU
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati Abținere
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mazilu Constantin PSD DA
140. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Mihai Aurelian PNL NU
143. Mihăilă Ioan PSD NU
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mincă Liliana ND DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioi Niculina PNL NU
152. Moisii Constantin PSD DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moldovan Iosif UDMR DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru ND NU
158. Muntean Mircia PSD DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nazare Alexandru PNL NU
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement ND NU
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Alexandri PNL NU
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru - DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL NU
183. Orban Ludovic PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PNL NU
189. Pârgaru Ion PSD DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrescu Petre - NU
193. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL NU
198. Popescu Dan-Cristian PNL NU
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
201. Potor Călin PSD DA
202. Preda Cezar-Florin PNL NU
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - NU
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL NU
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ND NU
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL NU
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
220. Secară Florin Mihail PNL NU
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL NU
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stanciu Anghel PSD DA
230. Stanciu Zisu PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati Abținere
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
235. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Șcheau Ion PNL NU
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL NU
240. Șova Lucian PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL NU
244. Tămâian Ioan PNL NU
245. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
249. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL NU
252. Tomac Eugen ND NU
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Turcan Raluca PNL NU
257. Tușa Adriana Diana PNL NU
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
260. Udriște Gheorghe PNL NU
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL NU
265. Varga Vasile PNL NU
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vladu Iulian PNL NU
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlădoiu Aurel PSD DA
270. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
276. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 7:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro