Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 388/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare și ale art.74 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 138 80 11 8 14 17 9
- voturi pentru (DA):184 138 1 6 8 13 17 1
- voturi împotrivă (NU):89 - 78 4 - 1 - 6
- abțineri:4 - 1 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL NU
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - NU
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL NU
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL NU
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL NU
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrinescu Traian PNL NU
72. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
75. Dragomir Gheorghe PNL NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul - NU
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL NU
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
107. Guran Virgil - NU
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL NU
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
116. Iane Daniel PNL NU
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lupu Mihai PNL NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL NU
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Mihai Aurelian PNL NU
148. Mihăilă Ioan PSD DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL NU
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND NU
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL NU
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement ND NU
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL NU
174. Nicolae Alexandri PNL NU
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru - DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PNL NU
187. Orban Ludovic PNL NU
188. Oros Nechita-Adrian PNL NU
189. Palăr Ionel PNL NU
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL NU
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrescu Petre - NU
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL NU
202. Popescu Dan-Cristian PNL NU
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
205. Potor Călin PSD DA
206. Preda Cezar-Florin PNL NU
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - NU
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL NU
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL NU
219. Rotaru Răzvan ND NU
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL NU
223. Secară Florin Mihail PNL NU
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL NU
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Șcheau Ion PNL NU
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL NU
243. Șova Lucian PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL NU
247. Tămâian Ioan PNL NU
248. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
252. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PNL NU
255. Tomac Eugen ND NU
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Turcan Raluca PNL NU
260. Tușa Adriana Diana PNL NU
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
263. Udriște Gheorghe PNL NU
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Ursărescu Dorinel ALDE DA
266. Varga Vasile PNL NU
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL DA
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Vreme Valerian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
277. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro