Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 15:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 15:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:306 156 85 - 9 11 11 20 - 14
- voturi pentru (DA):302 156 84 - 8 11 11 20 - 12
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - -
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Dumbrăvanu Paul - DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
114. Guran Virgil - DA
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Lupu Mihai PNL DA
141. Man Mircea PNL DA
142. Manda Iulian Claudiu PSD DA
143. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL DA
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PNL DA
160. Mincă Liliana ND DA
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Murgu Neagu PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PNL DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Dumitru PSD DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Constantin PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Paleologu Theodor PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PNL DA
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Pârgaru Ion PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popa Radu Mihai ND Abținere
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Popescu Florin Aurelian - DA
224. Potor Călin PSD DA
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo - DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PNL DA
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Ioan Sorin PSD DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Secară Florin Mihail PNL DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ion PSD DA
252. Stanciu Anghel PSD DA
253. Stanciu Zisu PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Stroe Radu PSD DA
260. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
261. Surdu Raluca PNL DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șcheau Ion PNL DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
269. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
270. Tararache Mihai PNL DA
271. Tămâian Ioan PNL DA
272. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
273. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
274. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
275. Teju Sorin ALDE DA
276. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
278. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
281. Tomac Eugen - DA
282. Traicu Rodin PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tudorie Violeta PSD DA
285. Tudose Mihai PSD DA
286. Turcan Raluca PNL DA
287. Tușa Adriana Diana PNL DA
288. Udriște Gheorghe PNL DA
289. Uricec Eugen Constantin PSD DA
290. Ursărescu Dorinel ALDE DA
291. Vainer Aurel Minoritati DA
292. Varga Lucia-Ana PNL DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vladu Iulian PNL DA
295. Vlase Petru Gabriel PSD DA
296. Vlădoiu Aurel PSD DA
297. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
298. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
299. Vreme Valerian PSD DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro