Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 15:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 15:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 193/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.31/2002 privind interzicerea organizațiilor și simbolurilor cu caracter fascist, rasist sau xenofob și a promovării cultului persoanelor vinovate de săvârșirea unor infracțiuni contra păcii și omenirii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:307 155 86 - 9 12 11 21 - 13
- voturi pentru (DA):302 154 83 - 9 12 11 21 - 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD -
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL -
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
115. Guran Virgil - DA
116. Gust Băloșin Florentin - DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Lubanovici Mircea PNL DA
141. Lupu Mihai PNL DA
142. Man Mircea PNL DA
143. Manda Iulian Claudiu PSD DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Melinte Ion PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Clement - DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Nicolicea Eugen PSD DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Dumitru PSD DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PSD DA
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai ND DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PNL DA
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Popescu Florin Aurelian - DA
225. Potor Călin PSD DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo - DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Roman Cristian-Constantin PNL DA
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ND DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
243. Săpunaru Nini PNL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Secară Florin Mihail PNL DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Radu PSD DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Surdu Raluca PNL DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PNL DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
272. Tararache Mihai PNL DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin ALDE DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Toader Mircea-Nicu PNL DA
282. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
283. Tomac Eugen - DA
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Turcan Raluca PNL DA
289. Tușa Adriana Diana PNL DA
290. Udriște Gheorghe PNL DA
291. Ursărescu Dorinel ALDE DA
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Varga Lucia-Ana PNL DA
294. Varga Vasile PNL DA
295. Vladu Iulian PNL DA
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vreme Valerian PSD DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zaharcu Neviser PSD DA
304. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
305. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
307. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro