Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 15:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 15:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:293 146 83 - 9 12 11 18 - 14
- voturi pentru (DA):273 140 79 - 6 12 11 17 - 8
- voturi împotrivă (NU):10 3 2 - 1 - - 1 - 3
- abțineri:8 2 1 - 2 - - - - 3
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD -
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - Abținere
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Dumbrăvanu Paul - Abținere
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD NU
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD Abținere
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Guran Virgil - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL -
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - Abținere
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Alexandri PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Dumitru PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND NU
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL Abținere
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Paleologu Theodor PNL NU
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pârgaru Ion PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Plumb Rovana PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popa Radu Mihai ND Abținere
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popescu Florin Aurelian - DA
214. Potor Călin PSD DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Roman Cristian-Constantin PNL DA
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Răzvan ND Abținere
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
231. Săpunaru Nini PNL DA
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Secară Florin Mihail PNL DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
237. Simedru Dan Coriolan PNL DA
238. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stan Ioan PSD DA
241. Stan Ion PSD DA
242. Stanciu Anghel PSD DA
243. Stanciu Zisu PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD Abținere
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stragea Sorin Constantin PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șcheau Ion PNL DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
257. Tararache Mihai PNL DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teju Sorin ALDE NU
263. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
264. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
266. Tiuch Cătălin PSD NU
267. Toader Mircea-Nicu PNL DA
268. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
269. Tomac Eugen - DA
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL DA
275. Tușa Adriana Diana PNL DA
276. Udriște Gheorghe PNL DA
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel ALDE DA
279. Vainer Aurel Minoritati DA
280. Varga Lucia-Ana PNL DA
281. Varga Vasile PNL DA
282. Vladu Iulian PNL DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Vlădoiu Aurel PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vreme Valerian PSD DA
287. Vulpescu Ioan PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zaharcu Neviser PSD DA
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
293. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro