Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 76/2015 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:238 88 96 - 1 13 11 21 - 8
- voturi pentru (DA):233 87 95 - 1 13 11 21 - 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PNL DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Berci Vasile PNL DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PNL DA
17. Boghicevici Claudia PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Borbély László UDMR DA
20. Bucur Constantin-Alin PSD DA
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Chițoiu Daniel ALDE DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Cocei Erland PNL DA
39. Codîrlă Liviu PSD DA
40. Comșa Cornel-George - Abținere
41. Constantin Daniel ALDE DA
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Daea Petre PSD DA
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Delureanu Virgil PSD DA
53. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
54. Dima Toader PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Doboș Anton PNL DA
57. Dobre Mircea-Titus PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dolha Mircea PNL DA
60. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
61. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Dragomir Viorel Marian PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumbrăvanu Paul PNL DA
67. Dumitru Georgică ALDE DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Emacu Gheorghe PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian ALDE DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Geantă Florian Daniel PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
83. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
84. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
85. Grama Horia PSD DA
86. Grecea Maria PNL DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Guran Virgil PNL DA
90. Gust Băloșin Florentin - Abținere
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
93. Holban Titi PSD DA
94. Horga Vasile PNL DA
95. Hulea Ioan PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iane Daniel PNL DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu Aurelian ALDE DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
107. Iriza Scarlat - DA
108. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Kerekes Károly UDMR DA
112. Kereskényi Gábor UDMR DA
113. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Lubanovici Mircea PNL DA
116. Lupu Mihai PNL DA
117. Man Mircea PNL DA
118. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
119. Marcu Viorica PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Marin Gheorghe PSD DA
122. Marin Laura PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Mazilu Constantin PSD DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Mihai Aurelian PNL DA
129. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
130. Militaru Lucian PNL DA
131. Mincă Liliana PSD DA
132. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
133. Mîrza Gavril PSD DA
134. Mocioi Niculina PNL DA
135. Moldovan Ioan ALDE DA
136. Moldovan Iosif UDMR DA
137. Molnar Zsolt UDMR DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Murgu Neagu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Neacșu Marian PSD DA
143. Necula Cosmin PSD DA
144. Negruț Clement - DA
145. Negruț Cornelia ALDE DA
146. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Alexandri PNL DA
149. Nicolae Florian PNL DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Niculae Aurel PSD DA
152. Niculescu Dumitru PSD DA
153. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
154. Nistor Marioara PSD DA
155. Niță Constantin PSD DA
156. Niță Emil PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oltean Ioan PNL DA
159. Orban Ludovic PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Palașcă Viorel ALDE DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Paul Maria-Andreea PNL DA
166. Peia Ninel PSD DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Popa Octavian-Marius PNL DA
171. Popescu Dan-Cristian PNL DA
172. Potor Călin PSD DA
173. Pușcaș Iacob PSD DA
174. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
175. Răducanu Ion PSD DA
176. Rădulescu Constantin PSD DA
177. Rădulescu Romeo - DA
178. Rățoi Neculai PSD DA
179. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
180. Reuer Elena-Ramona PNL DA
181. Roman Gheorghe PNL DA
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rusu Valentin PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
187. Scarlat George PNL DA
188. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
189. Secară Florin Mihail PNL DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
192. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stan Ion PSD DA
195. Stanciu Zisu PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stoica Mihaela - Abținere
200. Stragea Sorin Constantin PSD DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Stroe Radu PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
204. Surdu Raluca PNL DA
205. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șcheau Ion PNL DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
212. Tararache Mihai PNL DA
213. Tămâian Ioan PNL DA
214. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
215. Teju Sorin ALDE DA
216. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
217. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Traicu Rodin PSD DA
220. Tudorache Daniel PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Tușa Adriana Diana PNL DA
223. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
224. Udrea Elena Gabriela - DA
225. Udriște Gheorghe PNL DA
226. Uricec Eugen Constantin PSD DA
227. Ursărescu Dorinel ALDE DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Lucia-Ana PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
232. Vladu Iulian PNL DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Vreme Valerian PSD DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
238. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro