Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 62/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Pachetul privind uniunea energetică - comunicare a Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European, Comitetul Regiunilor și Banca Europeană de Investiții O strategie-cadru pentru o uniune energetică rezilientă cu o politică prospectivă în domeniul schimbărilor climatice COM(2015) 80
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:246 96 96 - 1 13 11 21 - 8
- voturi pentru (DA):243 96 93 - 1 13 11 21 - 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Boghicevici Claudia PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucur Constantin-Alin PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Chițoiu Daniel ALDE DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cocei Erland PNL DA
43. Codîrlă Liviu PSD DA
44. Comșa Cornel-George - DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD DA
57. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
58. Dima Toader PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dolha Mircea PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD DA
68. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
69. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
70. Dumbrăvanu Paul PNL DA
71. Dumitru Georgică ALDE DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Emacu Gheorghe PSD DA
74. Eparu Ion PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian ALDE DA
78. Galan Constantin ALDE DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Geantă Florian Daniel PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
88. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
90. Grecea Maria PNL DA
91. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Guran Virgil PNL DA
94. Gust Băloșin Florentin - DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
97. Holban Titi PSD DA
98. Horga Vasile PNL DA
99. Hulea Ioan PSD DA
100. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
101. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iane Daniel PNL DA
104. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu Aurelian ALDE DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
111. Iriza Scarlat - DA
112. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Kereskényi Gábor UDMR DA
117. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lubanovici Mircea PNL DA
120. Lupu Mihai PNL DA
121. Man Mircea PNL DA
122. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
123. Marcu Viorica PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Marin Gheorghe PSD DA
126. Marin Laura PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
130. Mazilu Constantin PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
134. Militaru Lucian PNL DA
135. Mincă Liliana PSD DA
136. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
137. Mîrza Gavril PSD DA
138. Mocioi Niculina PNL DA
139. Moldovan Ioan ALDE DA
140. Moldovan Iosif UDMR DA
141. Molnar Zsolt UDMR DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Murgu Neagu PSD DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Neacșu Marian PSD DA
147. Necula Cosmin PSD DA
148. Negruț Clement - DA
149. Negruț Cornelia ALDE DA
150. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Alexandri PNL DA
153. Nicolae Florian PNL DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Niculae Aurel PSD DA
156. Niculescu Dumitru PSD DA
157. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
158. Nistor Marioara PSD DA
159. Niță Constantin PSD DA
160. Niță Emil PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oltean Ioan PNL DA
163. Orban Ludovic PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Palașcă Viorel ALDE DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Pardău Dumitru PNL DA
170. Paul Maria-Andreea PNL DA
171. Peia Ninel PSD DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Popa Octavian-Marius PNL DA
176. Popescu Dan-Cristian PNL DA
177. Potor Călin PSD DA
178. Pușcaș Iacob PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
180. Răducanu Ion PSD DA
181. Rădulescu Constantin PSD DA
182. Rădulescu Romeo - DA
183. Rățoi Neculai PSD DA
184. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
185. Reuer Elena-Ramona PNL DA
186. Rizea Cristian PSD DA
187. Roman Gheorghe PNL DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rusu Valentin PNL DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
193. Scarlat George PNL DA
194. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
195. Secară Florin Mihail PNL DA
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
199. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stan Ion PSD DA
202. Stanciu Zisu PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stoica Mihaela - DA
207. Stragea Sorin Constantin PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Stroe Radu PSD DA
210. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
211. Surdu Raluca PNL DA
212. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șcheau Ion PNL DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
219. Tararache Mihai PNL DA
220. Tămâian Ioan PNL DA
221. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
222. Teju Sorin ALDE DA
223. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
224. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Toader Mircea-Nicu PNL DA
227. Traicu Rodin PSD DA
228. Tudorache Daniel PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Tușa Adriana Diana PNL DA
231. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
232. Udrea Elena Gabriela - DA
233. Udriște Gheorghe PNL DA
234. Uricec Eugen Constantin PSD DA
235. Ursărescu Dorinel ALDE DA
236. Vainer Aurel Minoritati DA
237. Varga Lucia-Ana PNL DA
238. Varga Vasile PNL DA
239. Vasilică Radu Costin PSD DA
240. Vladu Iulian PNL DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
243. Vreme Valerian PSD DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
246. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro