Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 63/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Pachetul „Uniunea Energiei” Comunicare a Comisiei către Parlamentul European și Consiliu - Protocolul de la Paris - Un plan de acțiune pentru combaterea schimbărilor climatice după 2020 - COM(2015) 81 final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:256 103 97 - 1 13 11 22 - 9
- voturi pentru (DA):253 103 95 - 1 13 11 22 - 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Dascălu Constantin PNL DA
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dolha Mircea PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul PNL DA
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Eparu Ion PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian ALDE DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin ALDE DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Geantă Florian Daniel PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Florin PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
95. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
96. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
97. Grecea Maria PNL DA
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Guran Virgil PNL DA
101. Gust Băloșin Florentin - DA
102. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
103. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
104. Holban Titi PSD DA
105. Horga Vasile PNL DA
106. Hulea Ioan PSD DA
107. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
108. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iane Daniel PNL DA
111. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu Aurelian ALDE DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
118. Iriza Scarlat - DA
119. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Kereskényi Gábor UDMR DA
124. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lubanovici Mircea PNL DA
127. Lupu Mihai PNL DA
128. Man Mircea PNL DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
130. Marcu Viorica PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Marin Gheorghe PSD DA
133. Marin Laura PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Máté András-Levente UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mazilu Constantin PSD DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Mihai Aurelian PNL DA
140. Mihăilă Ioan PSD DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Militaru Lucian PNL DA
143. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
144. Mîrza Gavril PSD DA
145. Mocioi Niculina PNL DA
146. Moldovan Ioan ALDE DA
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Molnar Zsolt UDMR DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Murgu Neagu PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Neacșu Marian PSD DA
154. Necula Cosmin PSD DA
155. Negruț Clement - DA
156. Negruț Cornelia ALDE DA
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Alexandri PNL DA
160. Nicolae Florian PNL DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Niculae Aurel PSD DA
163. Niculescu Dumitru PSD DA
164. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
165. Nistor Marioara PSD DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Niță Emil PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oltean Ioan PNL DA
170. Orban Ludovic PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Palașcă Viorel ALDE DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paul Maria-Andreea PNL DA
178. Peia Ninel PSD DA
179. Petrea Dorin Silviu PSD DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Popa Octavian-Marius PNL DA
184. Popescu Dan-Cristian PNL DA
185. Potor Călin PSD DA
186. Pușcaș Iacob PSD DA
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
188. Răducanu Ion PSD DA
189. Rădulescu Constantin PSD DA
190. Rădulescu Romeo - DA
191. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
192. Reuer Elena-Ramona PNL DA
193. Rizea Cristian PSD DA
194. Roman Gheorghe PNL DA
195. Roșca Mircea PNL DA
196. Rusu Valentin PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
198. Săpunaru Nini PNL DA
199. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
200. Scarlat George PNL DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
202. Secară Florin Mihail PNL DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
206. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
207. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stan Ion PSD DA
210. Stanciu Zisu PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Alexandru PSD DA
214. Stoica Mihaela - Abținere
215. Stragea Sorin Constantin PSD DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Stroe Radu PSD DA
218. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
219. Surdu Raluca PNL DA
220. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șcheau Ion PNL DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
227. Tararache Mihai PNL DA
228. Tămâian Ioan PNL DA
229. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
230. Teju Sorin ALDE DA
231. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
232. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Toader Mircea-Nicu PNL DA
235. Tomac Eugen - DA
236. Traicu Rodin PSD DA
237. Tudorache Daniel PSD DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Tușa Adriana Diana PNL DA
240. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
241. Udrea Elena Gabriela - DA
242. Udriște Gheorghe PNL DA
243. Uricec Eugen Constantin PSD DA
244. Ursărescu Dorinel ALDE DA
245. Vainer Aurel Minoritati DA
246. Varga Lucia-Ana PNL DA
247. Varga Vasile PNL DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Vladu Iulian PNL DA
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Vreme Valerian PSD DA
253. Vulpescu Ioan PSD DA
254. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
256. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 11:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro