Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 64/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Pachetul „Uniunea Energiei” Comunicare a Comisiei către Parlamentul European și Consiliu - Realizarea obiectivului de interconectare electrică de 10% Pregătirea rețelei de energie electrică a Europei pentru 2020 COM(2015) 82
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:266 113 96 - 1 13 11 23 - 9
- voturi pentru (DA):263 113 93 - 1 13 11 23 - 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dușa Mircea PSD DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Frăticiu Gheorghe PSD DA
87. Galan Constantin ALDE DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Geantă Florian Daniel PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL -
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Guran Virgil PNL DA
105. Gust Băloșin Florentin - DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lubanovici Mircea PNL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PNL DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Marcu Viorica PNL DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mazilu Constantin PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Mihai Aurelian PNL DA
142. Mihăilă Ioan PSD DA
143. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
144. Militaru Lucian PNL DA
145. Mincă Liliana PSD DA
146. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
147. Mîrza Gavril PSD DA
148. Mocioi Niculina PNL DA
149. Moldovan Ioan ALDE DA
150. Moldovan Iosif UDMR DA
151. Molnar Zsolt UDMR DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
153. Movilă Petru - DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Murgu Neagu PSD DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Neacșu Marian PSD DA
158. Necula Cosmin PSD DA
159. Negruț Clement - DA
160. Negruț Cornelia ALDE DA
161. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Alexandri PNL DA
164. Nicolae Florian PNL DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Niculae Aurel PSD DA
167. Niculescu Dumitru PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
170. Nistor Marioara PSD DA
171. Niță Constantin PSD DA
172. Niță Emil PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Oltean Ioan PNL DA
175. Orban Ludovic PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Palașcă Viorel ALDE DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Pardău Dumitru PNL DA
182. Paul Maria-Andreea PNL DA
183. Pârgaru Ion PSD DA
184. Peia Ninel PSD DA
185. Petrea Dorin Silviu PSD DA
186. Petric Octavian PSD DA
187. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Popa Octavian-Marius PNL DA
190. Popescu Dan-Cristian PNL DA
191. Potor Călin PSD DA
192. Pușcaș Iacob PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Răducanu Ion PSD DA
195. Rădulescu Constantin PSD DA
196. Rădulescu Romeo - DA
197. Rățoi Neculai PSD DA
198. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
199. Reuer Elena-Ramona PNL DA
200. Rizea Cristian PSD DA
201. Roman Gheorghe PNL DA
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
204. Săpunaru Nini PNL DA
205. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
206. Scarlat George PNL DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
208. Secară Florin Mihail PNL DA
209. Sefer Cristian-George PSD DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
212. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
213. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stan Ion PSD DA
216. Stanciu Zisu PSD DA
217. Stancu Ionel Minoritati DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stoica Mihaela - DA
222. Stragea Sorin Constantin PSD DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
224. Stroe Radu PSD DA
225. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
226. Surdu Raluca PNL DA
227. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șcheau Ion PNL DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
235. Tararache Mihai PNL DA
236. Tămâian Ioan PNL DA
237. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
238. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
239. Teju Sorin ALDE DA
240. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
241. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Toader Mircea-Nicu PNL DA
244. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
245. Tomac Eugen - DA
246. Traicu Rodin PSD DA
247. Tudorache Daniel PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Tușa Adriana Diana PNL DA
250. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
251. Udrea Elena Gabriela - DA
252. Udriște Gheorghe PNL DA
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel ALDE DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Lucia-Ana PNL DA
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vladu Iulian PNL DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vreme Valerian PSD DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
266. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro