Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:23

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 65/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Banca Centrală Europeană și Eurogrup – Semestrul european 2015: Evaluarea provocărilor în materie de creștere, prevenirea și corectarea dezechilibrelor macroeconomice și rezultatele bilanțurilor aprofundate în temeiul Regulamentului (UE) nr. 1176/2011 - COM(2015) 85, împreună cu Raportul de țară al României pentru 2015, inclusiv un bilanț aprofundat privind prevenirea și corectarea dezechilibrelor macroeconomice, SWD(2015) 42
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:276 117 98 - 3 14 11 23 - 10
- voturi pentru (DA):275 117 97 - 3 14 11 23 - 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kerekes Károly UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PNL DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Militaru Lucian PNL DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Movilă Petru - DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement - DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Constantin PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL DA
201. Potor Călin PSD DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
209. Reuer Elena-Ramona PNL DA
210. Rizea Cristian PSD DA
211. Roman Gheorghe PNL DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
218. Secară Florin Mihail PNL DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stan Ion PSD DA
227. Stanciu Zisu PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Mihaela - DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Stroe Radu PSD DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Surdu Raluca PNL DA
238. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PNL DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL DA
247. Tămâian Ioan PNL DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teju Sorin ALDE DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
252. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PNL DA
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Tomac Eugen - DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PNL DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Udrea Elena Gabriela - DA
263. Udriște Gheorghe PNL DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vreme Valerian PSD DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro