Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 66/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la propunerea de Directivă a Consiliului de modificare a Directivei 2011/16/UE în ceea ce privește schimbul automat obligatoriu de informații în domeniul fiscal COM (2015) 135
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:285 125 98 - 4 14 11 23 - 10
- voturi pentru (DA):284 124 98 - 4 14 11 23 - 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD Abținere
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat - DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Lupu Mihai PNL DA
141. Man Mircea PNL DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Movilă Petru - DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Clement - DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PNL DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Dumitru PSD DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Constantin PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Gheorghe PNL DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
220. Săpunaru Nini PNL DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Secară Florin Mihail PNL DA
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stoica Mihaela - DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin ALDE DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PNL DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Tomac Eugen - DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PNL DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Udrea Elena Gabriela - DA
271. Udriște Gheorghe PNL DA
272. Ursărescu Dorinel ALDE DA
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasilică Radu Costin PSD DA
277. Vladu Iulian PNL DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Vreme Valerian PSD DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Zaharcu Neviser PSD DA
283. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
284. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro